شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت آبفا استان اصفهان به منظور آمادگی مقابله با هرگونه تهدیدی که خدمات‌رسانی پایدار به مردم را مختل می‌کند رزمایش حفاظت از تاسیسات را برگزار نمود.

شرکت آبفا استان اصفهان به منظور آمادگی مقابله با هرگونه تهدیدی که خدمات‌رسانی پایدار به مردم را مختل می‌کند رزمایش حفاظت از تاسیسات را برگزار نمود. مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه خدمات این شرکت باید در طول شبانه‌روز بی‌وقفه در اختیار مردم قرار گیرد اظهارداشت: در بزنگاه‌های مختلف وقوع حوادث می‌تواند آسیب‌هایی به زیرساخت‌های شرکت آبفا استان اصفهان تحمیل نماید این در حالی است که خدمات این شرکت به لحاظ حیاتی بودن باید پایدار در دسترس عموم قرار گیرد.

مهندس هاشم امینی حفاظت اصولی از تاسیسات در سطح استان را ضروری قلمداد کردو تصریح نمود: برخی از تاسیسات آبفا مانند تصفیه‌خانه آب باباشیخعلی تامین‌کننده آب شرب بیش از 4 میلیون نفر است که سلامت این تعداد از جمعیت به عملکرد فرایند تصفیه آب و حفاظت شبانه‌روزی از این تصفیه خانه بستگی دارد. از این رو باید از تصفیه‌خانه آب مانند مراکز حساس مورد حفاظت ویژه قرار گیرد.

وی به نقش تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در سلامت بهداشت محیط پرداخت و اظهارداشت: هم‌اکنون 26 باب تصفیه خانه فاضلاب در سطح استان در مدار بهره‌برداری قرار دارند که با جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب نقش بسزایی در بهداشت محیط، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و ارتقاء سطح بهداشت عمومی دارد بر این اساس حفاظت و نگهداری از این تاسیسات امری غیرقابل انکار است. وی حفاظت از منابع و مخازن آب در سطح استان را یکی از اولویت‌ها برشمرد و اعلام کرد: معاونین و مدیران شرکت بر مبنای مسوولیتی که برعهده دارند باید سناریویی تدوین نمایند که بر مبنای آن راهکارهای مقابله با هرگونه آسیبی که تاسیسات آبفا را تهدید می‌کند بتواند در کمترین زمان ممکن آن را خنثی نمود و با آن مقابله کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران