شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه خدمات نظام مهندسی به پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.

تخفیف ۵۰ درصدی نظام مهندسی به طرح ملی مسکن

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از تخفیف ۵۰ درصدی تعرفه خدمات نظام مهندسی به پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن خبر داد. به گزارش مهر، سعید سعیدیان در نشست خبری تشریح برنامه‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه با شهرداری تهران توافق کرده‌ایم تا از این پس برای کلیه پروژه‌ها و ساختمان‌ها، شناسنامه فنی -ملکی صادر شود، گفت: از این پس کلیه پروانه‌های صادره در سطح شهر تهران به صورت چهار ناظره اجرا می‌شود. وی درباره تعرفه خدمات نظام مهندسی گفت: تعرفه فعلی کفاف انطباق با واقعیت‌های امروز تهران را ندارد و به دنبال به‌روز‌رسانی آن هستیم.اگر تعرفه‌ها با واقعیت منطبق نباشد یا بر کیفیت کار اثر می‌گذارد یا حرفه‌مندان واقعی از این حرفه دور می‌شوند. سعیدیان درباره گودهای ساختمانی پایتخت گفت: ۲۸۰ گود رها شده در تهران داریم که ۱۰۰ گود آن پرخطر است و ضرورت دارد هر چه سریع‌تر برای آن فکری شود. شهرداری وارد این ماجرا شده و به صاحبان این املاک هشدار جدی داده است.

ماجرای رهاسازی گوسفندان در یک فرودگاه بین‌المللی

طی دو، سه روز اخیر یک فروند هواپیمای باری حامل دام زنده مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه امام شد که در پی آن، بار این هواپیما در محوطه فرودگاه رهاسازی شد.به گزارش مهر، در روزهای اخیر، رهاسازی دام‌های زنده در محوطه فرودگاه بین‌المللی جنوب تهران در شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد جو نارضایتی مردم و مخاطبان رسانه‌ها از این اقدا م شده است؛ حال آنکه این اتفاق، صرفاً یک سانحه بوده و تعمدی در کار نبوده است.ماجرا از این قرار است که یک فروند هواپیمای باری ۷۴۷ متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که با محموله دام زنده از کشور ترکیه عازم یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بود، به دلیل نقص فنی در قسمت موتور، مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه امام خمینی(ره) شد. ایران ایر در پی این اتفاق، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پس از فرود اضطراری هواپیما و به دلیل عدم وجود هواپیمای جایگزین، با تلاش پرسنل معاونت مهندسی و تعمیرات هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و با وجود مشکلات ناشی از تحریم و همچنین تقارن این اتفاق با تعطیلات آخر ماه صفر، در کمتر از سه روز و به‌صورت شبانه‌روزی، موتور هواپیمای سانحه دیده از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه مهرآباد منتقل شد و در واحد مهندسی و تعمیرات، مورد بازبینی قرار گرفت. این در حالی است که این کار که حداقل ۱۲ روز کاری زمان می‌برد اما با روحیه‌ای جهادی، در کمتر از ۳ روز پایان پذیرفت. هما می‌افزاید: تلاش بی‌نظیر مهندسان و تکنیسین‌های مهندسی و تعمیرات، در کنار کارکنان زحمتکش هما در فرودگاه امام خمینی (ره)، خدمات فرودگاهی و حراست، بار دیگر غیرت ایرانی اسلامی همراه با همکاری، یکدلی، تعصب، ایمان، تعهد و تخصص را به منصه ظهور گذاشت تا بار دیگر «ما می‌توانیم» را به جهانیان به اثبات برساند. گفته می‌شود به دلیل زمانبر بودن تعویض موتور هواپیمای ۷۴۷ و نیز با توجه به اینکه در مدت مذکور، امکان نگهداری محموله آن در هواپیما وجود نداشته و سبب اتلاف بار می‌شده، لذا دام‌های زنده محموله این هواپیما در محوطه فرودگاه رهاسازی شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران