شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس هیات‌مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: اگر یک درآمد حداقلی برای کولبران تامین شود، بخش اعظم آنها کولبری را کنار می‌گذارند.

در اولین نشست تخصصی بررسی راهکارهای اشتغال کولبران مطرح شد

عزم بنیاد برکت برای رفع معضل کولبری

رییس هیات‌مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: اگر یک درآمد حداقلی برای کولبران تامین شود، بخش اعظم آنها کولبری را کنار می‌گذارند.اولین نشست تخصصی بررسی راهکارهای اشتغال کولبران (کاک برکت) در سه استان مرزی کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه با حضور مهدی عیسی‌زاده رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، امیرحسین مدنی و محمود عسکری‌آزاد مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره بنیاد برکت و نمایندگانی از وزارتخانه‌های کشور، صمت، میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، علوم و سازمان‌ها و نهادهای نیروی انتظامی، بهزیستی، گمرک، مرزبانی، کمیته امداد، اتاق بازرگانی، آموزش فنی حرفه‌ای و شرکت‌های دانش‌بنیان به میزبانی بنیاد برکت برگزار شد.رییس هیات‌مدیره بنیاد برکت در این نشست با تاکید بر اینکه کولبری راه مطلوبی برای تامین معیشت نیست، گفت: مطالعات، تحقیقات و نظرسنجی‌های ما در بنیاد برکت نشان می‌دهد که بخش اعظمی از کولبران اگر از یک درآمد حداقلی برخوردار باشند، این شغل را کنار می‌گذارند.محمود عسکری‌آزاد تصریح کرد: ما در بنیاد برکت کولبری را خلاف شان انسانی می‌دانیم و تاکید داریم که باید روش‌ها و راهکارهای بهتری برای تامین معیشت کولبران طراحی و اجرا شود. وی با تاکید بر اتخاذ یک راهبرد موثر برای رفع معضل کولبری اظهار داشت: تنها دلیلی که باعث می‌شود کولبران چنین شغل سخت و طاقت‌فرسایی را انتخاب کنند فقر و نبود درآمد است. باید با اشتغال‌زایی، جایگزینی برای کولبری ایجاد کرد. رییس هیات‌مدیره بنیاد برکت با اشاره به توجه این بنیاد به پنج سرمایه برای رفع معضل کولبری خاطرنشان کرد: توانایی خود کولبران، اجتماع و اتحاد آنها، سرمایه‌های مغفول‌مانده محلی، طبیعت محیطی و توانمندی مالی این پنج سرمایه و پتانسیل را تشکیل می‌دهند.عسکری‌آزاد ادامه داد: چهار سرمایه اول در مناطق مرزی کشور وجود دارد و باید منابع و سرمایه‌های مالی را هم برای این مناطق تامین کرد. همچنین از طریق تسهیل‌گران باید در این مناطق تهییج ایجاد نمود.

کاهش بروکراسی اداری بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت گفت: کاهش بروکراسی اداری، بزرگ‌ترین ثمره طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی بوده که عمده مشکلات را برطرف کرده است.کمال حسین پور، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار داشت: طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی جزو طرح‌های مثبت وزارت نیرو طی سال‌های اخیر بوده که توانسته بروکراسی اداری را کمتر کند. وی افزود: در بسیاری از مواقع روستاهایی که در نزدیکی شهرها بودند درگرفتن برخی خدمات دچار مشکل می‌شدند که با اجرای این طرح مشکلات اینچنینی تا حد قابل توجهی برطرف شده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران