شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس آمار رسمی شرکت فرودگاه‌ها در شهریور ۹۹ جابه‌جایی مسافر نسبت به شهریور ۹۸ بالغ بر ۲۹ درصد کاهش و پروازهای عبوری از آسمان ایران ۲۳ درصد رشد داشته است.

رشد ۲۳ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

بر اساس آمار رسمی شرکت فرودگاه‌ها در شهریور ۹۹ جابه‌جایی مسافر نسبت به شهریور ۹۸ بالغ بر ۲۹ درصد کاهش و پروازهای عبوری از آسمان ایران ۲۳ درصد رشد داشته است. به گزارش تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی شهریور ماه امسال در 46 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نشست و برخاست هواپیما، جابه‌جایی مسافر و بار به ترتیب در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته 18 درصد، 29 و 35 درصد کاهش یافته است. در بخش پروازهای عبوری نیز میزان کاهش پروازها نسبت به شهریور سال گذشته رشد منفی 56 درصدی را ثبت کرده است. تعداد این پروازها در ماه گذشته 10 هزار و 376 پرواز بود که نسبت به مردادماه امسال با 8431 پرواز بالغ بر 23.07 درصد افزایش یافته است. بر پایه این خبر، آمار فرودگاه امام خمینی (ره) هم مانند ماه‌های تیر و مرداد به دلیل آنچه “عدم ثبت و مغایرت‌گیری در سامانه “ در آمار شرکت فرودگاه‌ها درج نشده است. فرودگاه مهرآباد که مردادماه در بخش جابه‌جایی بار، مسافر و نشست و برخاست به ترتیب 30 درصد، 25 درصد و 13 درصد نسبت به مرداد 98 کاهش عملکرد داشت در شهریور ماه امسال بهبود عملکرد داشته و نسبت به شهریور سال گذشته در نشست و برخاست 6 درصد رشد منفی، جابه‌جایی مسافر و بار نیز به ترتیب 15 و 17 درصد رشد منفی داشته است. فرودگاه مشهد نیز در نشست و برخاست، جابه‌جایی بار و مسافر به ترتیب نسبت به آخرین ماه تابستان سال گذشته 55 درصد، 59 و 65 درصد رشد منفی را ثبت کرده است. در بین فرودگاه‌های اختصاصی نیز جز فرودگاه کیش، عملکرد 5 فرودگاه دیگر در همه شاخص‌ها طی شهریور 99 منفی بوده است.

مخالفت با  رهاسازی قیمت بلیت هواپیما

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم، گفت: در جلسه‌ای که بین همه ذی‌نفعان در این حوزه برگزار می‌شود تکلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می‌شود اما باید به این نکته توجه کنیم که به مردم اجحاف نشود. به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته با مشخص شدن نرخ بلیت هواپیما که از آبان ماه اجرایی می‌شود و به گفته انجمن شرکت‌های هواپیمایی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد به صورت میانگین نرخ بلیت هواپیما افزایش یافت و برخی قیمت‌ها تا حدود ۱۵۰ درصد نیز نسبت به قیمت گذشته یعنی خرداد ماه امسال رشد داشته است، حواشی به وجود آمده و صدای مسافران در این روز‌ها در آمده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران