شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیروز حناچی، شهردار تهران، در احکامی جداگانه شهرداران ۷ منطقه شهر تهران و معاونت امور مناطق را تغییر داد. به گزارش تسنیم،

تغییر شهرداران ۷ منطقه تهران با حکم حناچی

پیروز حناچی، شهردار تهران، در احکامی جداگانه شهرداران ۷ منطقه شهر تهران و معاونت امور مناطق را تغییر داد. به گزارش تسنیم، در حالی که 11 ماه از عمر مدیریت شهری فعلی تهران باقی مانده، پیروز حناچی شهردار تهران موجی از تغییرات را بین شهرداران مناطق و یکی از معاونت‌های خود ایجاد کرد. بر اساس تغییرات جدید، شهردار تهران طی هشت حکم جداگانه شهرداران مناطق 2، 3، 5، 10، 14، 17 و 21 و همچنین سرپرست معاونت هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران را منصوب کرد. بر این اساس حسن رحمانی به عنوان شهردار منطقه 2 جایگزین رسول کشت پور شد. احمد تواهن به عنوان شهردار منطقه 3 جایگزین مصطفی سلیمی شد. محمود کلهری به عنوان شهردار منطقه 5، جایگزین فریدون حیدری شد. مجید رباطی به عنوان شهردار منطقه 10 که پیش از این سرپرست این منطقه بود تعیین شد. کامبیز مصطفی‌پور به عنوان شهردار منطقه 14، جایگزین رضا عباسی شد. داود لطفی به عنوان شهردار منطقه 17، جایگزین محمود کلهری شد. رضا رجب‌زاده به عنوان شهردار منطقه 21 جایگزین حسن رحمانی و مصطفی سلیمی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور مناطق شهردار تهران منصوب شد.

فوتی‌های کرونا 68 نفر بودند نه 136 نفر

استاندار تهران در خصوص اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر 136 فوتی کرونا در تهران در روز گذشته گفت: 136 فوتی اعلام شده، فوتی‌های قطعی این بیماری نبودند، در کل استان تهران در روز گذشته 68 نفر فوتی قطعی کووید19 داشته‌ایم. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا در جمع خبرنگاران گفت: امروز سومین جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا با حضور دستگاه‌های عضو برگزار و در آن مروری از مصوبات جلسه قبلی انجام شد و ارزیابی اقدامات در این زمینه مورد بررسی اعضا قرار گرفت. وی افزود: در حال حاضر قاضی در اداره کل املاک تملیکی مستقر شده تا رسیدگی به پرونده‌ها با سرعت بیشتر و اولویت خاص انجام شود. همچنین در این جلسه بررسی انبارهای استان تهران مورد ارزیابی قرار گرفت تا سامانه این انبارها با سرعت بیشتری پیگیری شود. وی ادامه داد: در این جلسه با توجه به اینکه انبارهای تملیکی در شرایط استاندارد و مطلوب قرار ندارند مقرر شد اداره کل املاک تملیکی نسبت به انبارهای استاندارد اقدام کند. در حال حاضر داروها در این انبار در معرض فساد قرار دارد لذا مقرر شد جلسه‌ای برای بررسی و اتخاذ تصمیم مناسب برای این داروها برگزار شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه مقرر بود صنف طلاسازها جهت راه‌اندازی سامانه‌های مورد نظر خود اقدام کنند افزود: در این جلسه تاکید شد این سامانه‌ها در اولین فرصت طراحی و پیاده‌سازی شود. همچنین در مورد فروش سیگار قاچاق بر اساس قانون که مشخص شود چه صنفی صلاحیت عرضه آن را دارد در جلسه امروز بحث و تکلیف شد که به اصنافی که این صلاحیت را ندارند همچون کیوسک‌های روزنامه فروشی، اخطار لازم جهت عدم عرضه سیگار داده شود. وی در خصوص پیشنهاد محدودیت برای استان تهران به ویژه اعمال دورکاری گفت: برخی پیشنهادات دیگر ظرف فردا و پس فردا مورد بررسی قرار می‌گیرد اما دورکاری خیلی اولویت ندارد.

پاکسازی جنگل لویزان از زباله‌های زیست محیطی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: در دومین روز از هفته تهران بوستان جنگلی لویزان از زباله ‌های زیست محیطی زدوده شد. به گزارش مهر، حمیدرضا فرخی در ادامه با تشریح برنامه‌های هفته تهران که امسال با عنوان «مکتب تهران» نامگذاری شده، گفت: در روز دوم از هفته تهران که از ۱۲ مهرماه آغاز شد، مراسم 

پیاده روی و پاکسازی جنگل لویزان با هدف رفع مشکلات زیست محیطی و آراستن چهره و منظر شهری با حضور مسوولان، دبیران و علاقه‌مندان محیط زیست این منطقه برگزار شد. وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این برنامه با جمع‌آوری زباله‌ها به خصوص زباله‌های نایلونی و تفکیک زباله‌های خشک و‌ تر چهره بوستان لویزان را از آلودگی‌ها زدودند. فرخی گفت: رها کردن زباله‌های پلاستیکی و دیگر زباله‌ها در طبیعت علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب مسدود شدن کانال‌های آب و جوی‌ها شده که این خود باعث مشکلات آبگرفتگی به خصوص در فصول بارش می‌شود. وی در ادامه به توزیع کیسه‌های پارچه‌ای جهت جایگزین کردن کیسه‌های نایلونی اشاره کرد و گفت: توزیع کیسه‌های پارچه‌ای بین شهروندان و صنوف منطقه چهار و آموزش محیط زیستی در این خصوص یکی از اقدامات مهم این هفته به شمار می‌رود. معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ در پایان گفت: امید است با در نظر گرفتن شعار «تهران شهری برای همه» و رعایت اصول بهداشتی و زیست محیطی هر روز بیش از گذشته شاهد شهری سلامت و پاکیزه باشیم. گفتنی است در اولین روز از هفته تهران درختان کهنسال منطقه ۴ پلاک کوبی شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران