شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با افزایش تعداد ایرلاین‌های ایرانی و پروازهای روزانه در مسیر تهران - استانبول شاهد کاهش شدید قیمت بلیت پروازهای ترکیه هستیم

سقوط قیمت بلیت پروازهای ترکیه با حذف انحصار قطر

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با افزایش تعداد ایرلاین‌های ایرانی و پروازهای روزانه در مسیر تهران -  استانبول شاهد کاهش شدید قیمت بلیت پروازهای ترکیه هستیم و جالب‌تر اینکه پروازهای قطرایرویز که پیش از آغاز پرواز شرکت‌های هواپیمایی داخلی نرخی حدود ۶۰ میلیون تومان داشت، هم‌اکنون بلیت همین پرواز را حدود 8 میلیون تومان می‌فروشد. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این باره به ایسنا گفت: از همان ابتدا هم گفته بودیم که قیمت این پروازها به‌شدت کاهش خواهد یافت و وقتی عرضه بلیت و عرضه‌کنندگانآن افزایش پیدا کنند قیمت کاهش می‌یابد. وی با اشاره به کاهش شدید قیمت بلیت پرواز قطر ایرویز در مسیر تهران-استانبول افزود: شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز انحصارش شکسته شد و در نتیجه مجبور شد قیمت بلیت پروازهایش را کاهش دهد تا از این بازار عقب نماند و مسافر جذب کند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: همچنان و با افزایش تعداد پروازهای روزانه و ایرلاین‌های ارایه‌کننده این پرواز در مسیر تهران-استانبول شاهد کاهش بیشتر قیمت این پروازها خواهیم بود و این افت قیمت ادامه پیدا خواهد کرد تا به نرخ منطقی برسد. اسعدی سامانی با اشاره به اینکه پروازهای زیادی در روز به مقصد استانبول انجام می‌شود، اظها کرد: نمی‌توان قیمت دقیقی برای پروازهای خارجی مانند پرواز تهران-استانبول به عنوان نرخ منطقی در نظر گرفت چرا که به معیارها و پارامترهای مختلفی بستگی دارد اما مسلما این قیمت‌ها متعادل‌تر خواهد شد.

واحدهای فاقد  پروانه  خسارت دریافت  نمی‌کنند

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های مرتبط از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنند و به واحدهایی که در حریم رودخانه ساخته می‌شود، خسارت پرداخت نخواهد شد. به گزارش ایرنا، امیر قادری در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری تالش اظهار کرد: منازل مسکونی در شهرها و روستاها باید مقاوم‌سازی شود و اگر اصول اولیه ساخت و ساز رعایت نشود دستگاه‌های مربوطه حق خدمات رسانی و صدور مجوزها را ندارند و اگر می‌خواهیم خدمتگزار خوبی باشیم، باید قانون مدار باشیم و مبنا را قانون قرار دهیم. وی افزود: کشور حادثه خیزی داریم و با توجه به تغییر شرایط اقلیمی در منطقه و کشور، وظایف افراد مسوول در این حوزه، سنگین و خطیر است و باید صدور پروانه در سکونتگاه‌های شهری و روستایی در چارچوب قانون باشد. معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور افزود: جابه‌جایی مردم در مناطق سیل زده، کاری دشوار و سنگین است و باید برای مهار رودخانه‌ها، ایمن‌سازی و اجرای طرح‌های آبخیزداری مورد توجه قرار گیرد. وی اظهار کرد: در سیللاب‌های سال گذشته ۱۸ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد و اگر در حوزه پیشگیری کار می‌شد، نیاز نبود این همه اعتبار و پول از بیت المال هزینه شود. قادری ادامه داد: سیاست دولت، تقویت بیمه‌ها است و باید از صندوق بیمه محصولات کشاورزی حمایت شود و امسال ۲ هزار و ۱۴۸ میلیارد تومان از اعتبارات مدیریت بحران به صندوق بیمه کشاوزی لحاظ شده است. وی بر نهادینه کردن فرهنگ بیمه در کشور تاکید کرد و گفت: در بیمه اماکن روستایی و شهری عقب هستیم و آمار قابل قبولی در این خصوص نداریم و باید تلاش شود از ظرفیت بیمه بهره گرفته شود.

بارش در کشور از هفته آینده

کارشناس پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز یکشنبه 13 مهر گستره بارش‌ها استان‌های اردبیل، ‌گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مرکزی، همدان و دامنه جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر می‌گیرد.

امیرحسین نقشینه بیان کرد: روز پنجشنبه 10 مهر ماه در جنوب غرب و غرب کشور، شمال خلیج فارس و مناطقی از کرمان رگبار پراکنده باران گاهی رعد برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. همچنین در جنوب خوزستان، سواحل بوشهر و شمال خلیج فارس بارندگی و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که سبب مواج شدن دریا خصوصا در سواحل شمالی بوشهر و خوزستان خواهد بود. وی اظهار کرد: ‌روزهای جمعه و شنبه پیش رو با عبور امواج جوی از شمال غرب کشور در استان‌های اردبیل و گیلان و همچنین شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده خصوصا در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می‌شود که این شرایط روز شنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات البرز مرکزی حاکم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران