شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دیروز در شبکه مجازی و کانال‌های تلگرامی خبری مبنی بر فرود اضطراری یک فروند هواپیما در جاده اندیمشک منتشر شد که مراجع مربوطه سریعا این خبر را تکذیب کردند.

جابه‌جایی لاشه یک هواپیما در فضای مجازی خبرساز شد

دیروز در شبکه مجازی و کانال‌های تلگرامی خبری مبنی بر فرود اضطراری یک فروند هواپیما در جاده اندیمشک منتشر شد که مراجع مربوطه سریعا این خبر را تکذیب کردند.

به گزارش ایلنا، گویا عکس منتشر شده از خبر فرود اضطراری مربوط به جابه‌جایی لاشه یک هواپیمای از رده خارج شده، بوده است. مراجع مربوطه اعلام کردند در روز شنبه هیچ فرود اضطراری انجام نشده است و این خبر صحت ندارد.

شیطنت برخی از کانال‌های تلگرامی برای انتشار این خبر جعلی باعث ایجاد نگرانی بین مخاطبان در فضای مجازی شد.

ازسرگیری پرواز‌های ترکیه به تهران و بالعکس پس از وقفه ۶ ماهه

معاون بهره‌برداری فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: پرواز‌های هواپیمایی ترکیه به تهران پس از وقفه شش ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا، از سر گرفته می‌شود.

به گزارش تسنیم، علیرضا مجذوبی افزود: با شیوع بیماری کووید 19 در جهان، شاهد کاهش سفر‌ها و به دنبال آن لغو پرواز‌ها در اکثر کشور‌ها از جمله کشورمان بودیم به‌طوری‌که بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها( ACI )میزان مسافران جابه‌جا شده در فرودگاه‌های جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، 26.4 درصد و در سه ماهه دوم همین سال 89.6 درصد نسبت به سال 2019 کمتر بوده است.

وی ادامه داد: با کاهش محدودیت‌های وضع شده در کشور‌ها برای مقابله با کووید 19، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت‌های هوایی هستیم هرچند بر اساس پیش بینی نهاد‌های بین‌المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی تا سال 2023 به میزانی که در سال 2019 بود نخواهد رسید. معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام پرواز دارند و از امروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) نیز پرواز‌های خود به این فرودگاه را از سر می‌گیرد. مجذوبی اضافه کرد: هواپیمایی ترکیه که شش ماه پرواز‌های خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود با رایزنی و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دو کشور مقرر شد 7 پرواز هفتگی در مسیر استانبول - تهران و بالعکس انجام شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران