شماره امروز: ۵۴۷

| | |

علی ربیعی سخنگوی دولت از تمدید مهلت پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا و وام ودیعه مسکن خبر داد.

تمدید پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان دی ماه 

علی ربیعی سخنگوی دولت از تمدید مهلت پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا و وام ودیعه مسکن خبر داد. به گزارش ایبنا، علی ربیعی در این باره توضیح داد: با توجه به وجود برخی کاستی‌ها در اطلاع‌رسانی‌، پرداخت وام به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا تا پایان مهر ماه و پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان دی ماه تمدید شد.

اورهال هواپیمای باری بویینگ ۷۴۷ به همت مهندسان ایرانی

رحیم باغبان، مدیر آشیانه شماره یک شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یک فروند بویینگ ۷۴۷ شرکت هواپیمایی ایران ایر توسط مهندسان و متخصصان ایران‌ ایر به صورت کامل تعمیر (اورهال) شد، گفت: مدت زمان تعمیر (اورهال) این هواپیما دو ماه بوده و امروز با همت مهندسان ایرانی به اتمام رسیده و فردا بارگیری آن به مقصد دبی انجام می‌شود و از آنجا در فرودگاه پیام به زمین می‌نشیند.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از قطعات این هواپیما توسط مهندسان داخلی تامین شده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، باغبان با اشاره به اینکه بعد از گذشت ۶ سال زمان تعمیر (اورهال) این هواپیما رسیده بود اظهار کرد: این هواپیما توسط متخصصان و مهندسان ایرانی تعمیر شده و به عنوان تنها ناوگان باری ایران به شمار می‌رود. مدیر آشیانه شماره یک ایران ایر با اشاره به اینکه هواپیمای ۲۰۰-۷۴۷ تنها ناوگان هواپیمای باری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، افزود: این هواپیما در مواقع بحرانی از جمله سیل، زلزله و دوران کرونا توانست کمک رسانی‌های بسیار زیادی را به هموطنان در شهر‌های مختلف انجام دهد. باغبان یاد آور شد: در زلزله اخیر کرمانشاه و همچنین در شهر‌های شمالی این ناوگان چندین بار خدمات و کمک رسانی کرده و همچنین این هواپیما تاکنون چندین بار گوشت و لاشه گوسفند را از کشور‌های مختلف وارد ایران کرده است و به عنوان تنها ناوگان باری خدمت رسان به کشور به شمار می‌رود. باغبان توضیح داد: عمده قطعات این هواپیما در داخل کارگاه‌های کشورمان ساخته شده و این خود به عنوان نماد مهمی در حوزه توان مهندسی کشور به شمار می‌رود. وی تاکید کرد: این هواپیما در سال ۲۰۰۸ وارد ناوگان شده و با همت شبانه‌روزی مهندسان در فرودگاه امام خمینی‌(ره) و همچنین فرودگاه مهرآباد تعمیر شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران