شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای تبدیل پایتخت به قطب گردشگری گفت: در صورت تبدیل ملک با کاربری مسکونی به فرهنگی، عوارضی از مالک اخذ نمی‌شود.

تهران قطب گردشگری می‌شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری برای تبدیل پایتخت به قطب گردشگری گفت: در صورت تبدیل ملک با کاربری مسکونی به فرهنگی، عوارضی از مالک اخذ نمی‌شود. حسن خلیل‌آبادی، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره انتقادهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از شهرداری تهران به دلیل همکاری نکردن در تبدیل خیابان نجات‌اللهی به بازار صنایع دستی، اظهار کرد: خیابان نجات‌اللهی سال گذشته تبدیل به گذر صنایع دستی شد و صحبت‌های وزیر صنایع دستی و گردشگری مورد تأیید ما نیست. شهرداری تهران پس از تعریف این راسته به گذر فرهنگی حتی امتیازهایی برای مالکین مناطق مسکونی و مغازه‌داران در نظر گرفت از جمله اینکه اگر املاک مسکونی تبدیل به محل فعالیت حوزه گردشگری شود و به نوعی تغییر کاربری صورت گیرد عوارض از مالکان اخذ نمی‌شود. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اظهار کرد: ‌شهرداری منطقه در صورتی که مالک، ملک خود را تبدیل به محل نمایش تئاتر، کافه یا نمایشگاه کند، عوارض کاربری تجاری از آن اخذ نخواهد کرد. البته اگر این اقدام صورت گیرد ولی پس از آن مشخص شود که سوءاستفاده صورت گرفته و ملک تبدیل به سوپرمارکت یا رستوران شده است برخورد‌های لازم صورت خواهد گرفت و حمایت‌های شهرداری در نگرفتن عوارض لغو می‌شود.وی تأکید کرد: نه تنها در راسته و گذر نجات‌اللهی بلکه در هر جای تهران شهرداری همکاری‌های لازم را با وزارت گردشگری انجام می‌دهد و حتی در زمینه حمایت از املاک میراثی نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

ساخت پلازا در پایانه جدید شرق 

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در مورد تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق توضیحاتی را ارایه کرد. افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص سرانجام وضعیت پایانه شرق که جلسات مختلفی در مورد تعیین تکلیف کاربری این پایانه برگزار شد، اظهار کرد: هنوز تصمیم قطعی در خصوص تعیین تکلیف پایانه شرق اخذ نشده است، اما طی روزهای آتی می‌توانیم تصمیم مناسبی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت این پایانه بگیریم. وی با بیان اینکه در حال حاضر یک پیشنهاد مطرح شده که این تصمیم نسبت به تصمیمات دیگر دارای قوت بیشتری است، ادامه داد: بر اساس این پیشنهاد پایانه جدید شرق به سه بخش تقسیم خواهد شد که در یک بخش، پایانه در شرق تهران فعالیت خود را آغاز می‌کند و در بخش دیگر برای تامین مالی کاربری اقتصادی و تجاری داده می‌شود و یک بخش بزرگ‌تر، این پایانه به پلازا تبدیل می‌شود تا مردم از آن استفاده کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران