شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرمانداری تهران به استناد ماده اول ضوابط و معیارهای نامگذاری معابر با نامگذاری خیابانی به نام بازرگان مخالفت کرد. به گزارش ایمنا،

مخالفت فرمانداری تهران با نامگذاری خیابانی به نام بازرگان

فرمانداری تهران به استناد ماده اول ضوابط و معیارهای نامگذاری معابر با نامگذاری خیابانی به نام بازرگان مخالفت کرد. به گزارش ایمنا، شورای شهر تهران چندی پیش تغییر نام خیابان محل سکونت اعظم طالقانی به نام این فعال سیاسی تاریخ معاصر ایران را به تصویب رسانده بود و خیابان «سازمان آب» نیز به دلیل ۱۳ بار تکرار نام، در محدوده صادقیه و در مناطق ۲ و ۵ شهرداری تهران به نام پیشنهادی مهندس مهدی بازرگان تغییر یافته بود. همچنین در کنار سایر نام‌های جدید معابر تهران، با تصویب شورای شهر یک کوچه نیز به نام سهیل گوهری نامگذاری شده و مصوبه شورای شهر در خصوص نامگذاری‌ها برای تأیید نهایی به فرمانداری تهران فرستاده شدند که فرمانداری به این سه نامگذاری شورای شهر تهران براساس بند یک آیین‌نامه نامگذاری معابر اعتراض کرد. براساس ماده یک ضوابط و معیارهای نامگذاری، نام شخصیت‌های مهم تاریخ صدر اسلام و انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر آن و حوادث مهم تاریخ مبارزات اسلامی مردم ایران در درجه اول نام‌گذاری‌ها قرار دارند و نام شخصیت‌های فرهنگی، ادبی، علمی، سیاسی و تاریخی ایران و اسامی راجع به اندیشه، فکر و هنر و نیز مظاهر طبیعت زیبای ایران در مرتبه‌های بعدی می‌توانند برای نام معابر انتخاب شوند که فرمانداری این سه نام را مصادیق این بند ندانسته است. به گزارش ایمنا پیش تر نیز خانواده اعظم طالقانی به دلیل حاشیه‌های ایجاد شده برای نامگذاری معبری در منطقه سه به نام وی مخالفت خود را با این نامگذاری اعلام کرده بودند.

آغاز فعالیت  سامانه واگذاری املاک

معاون شهردار تهران گفت: همه کسانی که تا پیش از این ملک، زمین یا فضایی از شهرداری دریافت کرده‌اند، اگر درخواست ادامه حضور در ملک شهرداری را دارند، باید در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند. به گزارش مهر، چهارمین جلسه کمیسیون واگذاری املاک بند ۶ ماده ۵۵ که مسوول بررسی املاک دارای کاربری عام‌المنفعه، اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تهران است، با حضور دو معاون اجتماعی و مالی شهرداری، مدیرکل دفتر شهردار و روسای سازمان‌های املاک و بازرسی شهرداری تهرام برگزار شد. محمدرضا جوادی یگانه، ‌معاون شهردار تهران در این جلسه با اعلام اینکه بعد از آغاز فعالیت سامانه مذکور، کلیه درخواست‌ها از آن طریق پیگیری خواهد شد، گفت: همه کسانی که تا پیش از این ملک، زمین یا فضایی از شهرداری دریافت کرده‌اند، اگر درخواست ادامه حضور در ملک شهرداری را دارند، باید در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران