شماره امروز: ۵۴۷

فردا رییس جدید پارلمان شهری پایتخت انتخاب می‌شود

| | |

انتخابات هیات رییسه شورای شهر پنجم یکشنبه برگزار می‌شود و با آغاز شمارش معکوس جهت برگزاری این انتخابات، انتقاد از عمکرد شورا بالا گرفته و پیشنهاداتی برای جایگزینی افرادی به جای محسن هاشمی مطرح شده است.

انتخابات هیات رییسه شورای شهر پنجم یکشنبه برگزار می‌شود و با آغاز شمارش معکوس جهت برگزاری این انتخابات، انتقاد از عمکرد شورا بالا گرفته و پیشنهاداتی برای جایگزینی افرادی به جای محسن هاشمی مطرح شده است. یکشنبه ۲ شهریور آخرین انتخابات هیات رییسه شورای شهر پنجم پایتخت برگزار می‌شود و درحال حاضر برگزاری این انتخابات با حاشیه‌های مختلفی مواجه شده است. شورای شهر پنجم به زودی وارد سال چهارم فعالیت می‌شود و یک سال مانده به پایان فعالیت شورایی‌ها موج انتقادات به این شورا و هیات رییسه آن بالا گرفته به‌طوری که حتی محسن هاشمی، رییس شورای شهر هم به آن نقد دارد و می‌گوید سال آخر شورای پنجم نباید بگذاریم خطاها تکرار شود. البته هاشمی این نقد را طبیعی می‌داند و معتقد است رویکرد باید اصلاح خطاهاباشد.

    پیشنهاد ۳ جایگزین برای  هاشمی

به گزارش فارس، به غیر از هاشمی سایر اعضا هم به عملکرد هیات رییسه نقد دارند و این سبب شده که حتی طی روزهای گذشته رایزنی‌ها برای معرفی کاندیدای جدید ریاست شورای شهر تهران آغاز شود. شنیده‌ها حکایت از این دارد که احمد مسجدجامعی، محمدجواد حق‌شناس و مرتضی الویری از جمله کسانی هستند که توسط برخی از اعضا به عنوان کاندیدای ریاست شورای شهر تهران مطرح شده‌اند.

محسن هاشمی، رییس کنونی شورای شهر هم اخیرا   اعلام کرد که اگر اعضای شورا درخواست کنند کاندیدا می‌شود و ادب حکم می‌کند خودش را برای کاندیداتوری بدون درخواست اعضا معرفی نکند. در جلسه اخیر شورای شهر هم بهاره آروین از سمت خود در شورای شهر به عنوان عضو هیات رییسه کناره‌گیری کرد که این موضوع نیز حکایت از اختلاف میان اعضای شورا دارد. سه شنبه هفته‌ گذشته هم صحن شورای شهر برگزار نشد و به جای آن اعضای شورا در جلسه‌ای مجازی که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید به موضوع انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران پرداختند و پیشنهادهای خود را خطاب به هیات رییسه فعلی شورای شهر تهران مطرح کردند. از جمله منتقدان به هیات رییسه حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر است که بارها حتی در صحن شورا و در حضور اهالی رسانه اعلام کرده که رییس شورا شأن شورا و اعضای شورای شهر را حفظ نمی‌کند. 

     نوری: من خبر ندارم

صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در این رابطه گفت: ۳ نفری که در فضای مجازی به عنوان کاندیدای رییس شورای شهر معرفی شده‌اند مورد تایید نیست و من خبری ندارم. جلسه هم اندیشی نیز که اخیراً برگزار شده بخشی از آن به صورت حضوری و بخشی به صورت مجازی بود و به دلیل اختلال در سیستم اینترنت ارتباط اعضای شورای شهر به راحتی برقرار نشد و بیشتر مبحث تشکیلات شورا و شهرداری مورد گفت‌وگو قرار گرفت. نوری گفت: اینکه برخی از اعضای شورای شهر تمایل داشته باشند که کاندیدای هیات رییسه شورا شوند به معنای اختلاف میان اعضا نیست ولی به‌طور کلی اکثر اعضا اعتقاد به حفظ کلیت موجود در شورای شهر دارد. این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا شما هم کاندیدای هیات رییسه شورا شده‌اید؟ گفت: هنوز کاندیدا نشده‌ام ولی دوستان در شورا اصرار دارند که من کاندیدای هیات رییسه شورا شوم که هنوز تصمیم قطعی در این زمینه نگرفته‌ام.

نوری در پاسخ به اینکه آیا قرار است شما به جای بهار آروین، عضو هیات رییسه شورای شهر شوید؟ اظهارداشت: خیر دوستان پیشنهاد نایب‌رییسی شورای شهر را به من داده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده پیش از برگزاری صحن شورا، جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر درباره انتخابات هیات رییسه برگزار می‌شود و تصمیماتی در این زمینه مطرح و اعضا نظراتشان را به صورت کامل بیان می‌کنند.

    اعلام کاندیداتوری هاشمی 

زهرا نژادبهرام عضو کنونی هیات رییسه شورای شهر تهران نیز درباره این موضوع به فارس گفت: محسن هاشمی به عنوان کاندیدای ریاست شورا، سیدابراهیم امینی به عنوان کاندیدای نایب‌رییس شورا، علی اعطا به عنوان کاندیدای سخنگوی شورای شهر و بنده به عنوان کاندیدای منشی هیات رییسه شورای شهر تهران آمادگی خود را برای انتخابات هیات رییسه شورای شهر در سال چهارم اعلام کرده‌ایم. وی از بیان توضیحات بیشتر خودداری کرد و گفت: در مورد سایر اعضا و نظرشان اطلاع ندارم.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران