شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اعلام کرد: اجاره‌نامه‌های رسمی مسکن بعد از ۴ مرداد ۹۹ مشمول دریافت وام ودیعه اجاره مسکن هستند. به گزارش تسنیم، پروانه اصلانی اظهار کرد:

محدودیت در پرداخت وام ودیعه اجاره مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اعلام کرد: اجاره‌نامه‌های رسمی مسکن بعد از ۴ مرداد ۹۹ مشمول دریافت وام ودیعه اجاره مسکن هستند. به گزارش تسنیم، پروانه اصلانی اظهار کرد: شرایط وام ودیعه مسکن شرایطی است که قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن و آیین نامه اجرایی آن بر آن تأکید دارد. بدین معنا افراد متقاضی نباید از تسهیلات یارانه‌ای دولت استفاده کرده باشند. فرم ج سبز، عدم مالکیت از سال 84 به بعد، تأهل یا سرپرست خانوار بودن از جمله شرایطی است که برای دریافت کمک ودیعه اجاره مسکن آمده است.وی با بیان اینکه بانک مسکن یکی از بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات وام اجاره مسکن است که مطابق با نظر و اعلام بانک مرکزی سایر بانک‌ها نیز این تسهیلات را به واجدان شرایط پرداخت خواهند کرد، افزود: در این مرحله از پرداخت وام اجاره مسکن بتوانیم در حدود 900 هزار نفر را پوشش بدهیم. در مجموع 6.6 میلیون نفر خانوار اجاره نشین در کشور داریم که همه آنها دارای مشکل نیستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که 2.2 میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام اجاره مسکن هستند.وی با اشاره به اینکه تلاش بر این است که حداقل وثیقه از افراد واجد شرایط هستند دریافت شود. اینها موضوعی است که از سوی بانک مرکزی نهایی و اعلام می‌شود، تصریح کرد: از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که 4 مرداد است اجاره نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. فرآیند پایش از طریق کد ملی افراد آغاز شده است. اما به شکل دقیق‌تر اطلاعات افراد تحت تکفل سرپرست خانوار نیز پایش خواهند شد.وی درباره آغاز پرداخت تسهیلات وام اجاره مسکن، گفت: تلاش این است که قبل از پایان مرداد بتوانیم افراد را به بانک‌های عامل برای دریافت وام معرفی کنیم.اصلانی ادامه داد: منابع محدود است و دسته‌بندی و طبقه‌بندی متقاضیان در ستاد ملی کرونا انجام شده است. آنچه ملاک عمل قرار خواهد گرفت مستأجرانی است که بعد از 4 مرداد اجاره نامه تنظیم کرده‌اند که این افراد مشمول دریافت کمک ودیعه مسکن هستند.

هشدار بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار باران در ارتفاعات جنوبی البرز، بخش‌هایی از شمال، جنوب و غرب کشور، گفت: روز پنجشنبه نهم مرداد در نوار شمالی کشور بارش‌ها افزایش می‌یابد.محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس، در تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی اظهار داشت: فردا در ارتفاعات جنوبی البرز، شامل استان‌های البرز، قزوین و تهران، بخش‌هایی از سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، بخش‌هایی از غرب کشور، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، شرق خوزستان، هرمزگان و فارس، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در برخی نقاط شمال غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، همچنین شمال شرق و دامنه جنوبی البرز در استان‌های قزوین، سمنان، البرز و تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود که این شرایط در جنوب سیستان و بلوچستان، غرب فارس و غرب هرمزگان نیز حاکم است.معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز پنجشنبه نهم مرداد در نوار شمالی کشور بارش‌ها افزایش می‌یابد و روز جمعه 10 مرداد بارش باران و رعد و برق در مناطقی که ذکر شد ادامه دارد و در مرکز و غرب کشور نیز خواهیم داشت.اصغری بیان کرد: در مناطقی که ذکر شد احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد که توصیه می‌شود احتیاط در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات در دستور کار باشد.معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر از چهارشنبه تا جمعه مواج خواهد بود، گفت: در 5 روز آینده در برخی نقاط نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید ادامه دارد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

افزایش سفارشات فرودگاه‌ها و هواشناسی به شرکت‌های داخلی

وزیر راه و شهرسازی گفت: توجه به تولید و استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور به یک باور و فرهنگ سازمانی در این وزارتخانه تبدیل شده است این موضوع از آنجایی مهم است که چرخ حرکت توسعه ایران به واسطه فشارها و تحریم‌ها نباید کند شود.به گزارش ایلنا، صبح دیروز ششم مردادماه ۱۳۹۹، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درآیین رونمایی از برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل با اشاره به این موضوع که توجه به تولید و ظرفیت‌های داخلی کشور به یک باور و فرهنگ سازمانی در این وزارتخانه تبدیل شده است، اظهار کرد: در این چارچوب چهارمین مرحله تولیدات داخل حوزه ریلی در راه‌آهن توسط صنایع سازنده تحویل داده شدند.وی افزود: امروز هم در بخش مراقبت‌های پروازی و ناوبری برای شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اولین برج مراقبت موبایلی پیشرفت کشور که توسط شرکت صاایران ساخته شده است، تحویل این شرکت شد.توجه به ساخت تولید و استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای وزارت راه و شهرسازی اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که چرخ حرکت توسعه کشور به واسطه فشارهای طاقت‌فرسا و تحریم‌ها نباید کند شود.وی ادامه داد: به همین خاطر همواره از فرصت تحریم‌ها باید برای جهش استفاده شود تا با تکنولوژی‌های به کار گرفته شده، تجهیز و توسعه فرودگاه‌ها با سرعت بالاتر و اطمینان بیشتری تحصیل شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران