شماره امروز: ۵۴۷

| | |

علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی آخرین جزییات تکمیل واحدهای مسکونی مهر که بخش عمده آنها بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن بوده است را اعلام کرد و گفت:

علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی آخرین جزییات تکمیل واحدهای مسکونی مهر که بخش عمده آنها بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن بوده است را اعلام کرد و گفت: پایان آبان ماه تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر به غیر از پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی و زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به متقاضیان تحویل می‌شود.

نبیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند تکمیل و تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر گفت: تا پایان آبان‌ماه امسال تمامی واحدهای باقیمانده مسکن مهر در استان‌ها جمع‌بندی خواهند شد و مراسم اختتامیه واحدهای مسکونی مهر در استان‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد. همچنان که در تعدادی از استان‌ها مراسم اختتام مسکن مهر برگزار شده است. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه هم‌اکنون هفته‌ای دو جلسه به شکل ویدئوکنفرانس با استان‌ها جلسه پیگیری اتمام مسکن مهر و اختتام آنها برگزار می‌شود، افزود: استان‌ها در حال تلاش برای اتمام پروژه‌ واحد مسکن مهر هستند. منابعی نیز برای اجرا و تکمیل پروژه مسکن مهر و تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر بر اساس بند ب تبصره ۸ قانون بودجه مشخص و به استان‌ها ابلاغ شده است. نبیان تصریح کرد: منابع تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در اختیار استان‌های قرار گرفته و استان‌هایی که واحدهای باقیمانده مسکن مهر دارند با راهبری و نظارت ستاد وزارتخانه تلاش می‌کنند تا در زمان مقرر؛ پایان آبان ۹۹، تمامی واحدهای باقیمانده را غیر از واحدهایی که دارای مشکلات حقوقی و سایر مشکلات هستند به متقاضیان تحویل دهند.  به گفته وی، پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی که در دستگاه قضا در حال بررسی هستند، مسکن‌های مهر فاقد متقاضی و واحدهای مسکن مهر زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از مجموعه واحدهای مسکن مهر کسر خواهند شد.

نبیان تصریح کرد: در خصوص مسکن‌های مهری که هم‌اکنون فاقد متقاضی هستند رایزنی‌هایی با برخی از نهادهای انقلابی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی شده که چنانچه متقاضی آن واحدها باشند، در اختیار آنها قرار بگیرد که بخش عمده‌ای از واحدها تعیین تکلیف شده است. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن توضیح داد: پرونده‌های دارای مشکلات حقوقی ۱۰۰۴۹ واحد، زیر پیشرفت فیزیکی ۴۴۰۵ واحد و فاقد متقاضی ۱۴۲۳۳ واحد هستند که از این میزان، در مجموع ۸۸۸۸ واحد تعیین تکلیف شده و بخشی از آنها به طرح اقدام ملی مسکن منتقل شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران