شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: ترکیه 4 ساعت قبل از انجام پروازها، لغو پرواز ایرانی‌ها را اعلام کرد و این ممنوعیت‌ها طبق مقررات حق هر کشوری محسوب می‌شود.به گزارش ایلنا،

لغو پروازهای ایران پس از اعلام ابتلای ۲۵ میلیون نفر به کرونا

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: ترکیه 4 ساعت قبل از انجام پروازها، لغو پرواز ایرانی‌ها را اعلام کرد و این ممنوعیت‌ها طبق مقررات حق هر کشوری محسوب می‌شود.به گزارش ایلنا، هفته گذشته برخی از شرکت‌های هواپیمایی طبق شرایط و الزاماتی که کشور ترکیه لحاظ و اعلام کرده‌ بود، نسبت به فروش بلیت استانبول اقدام کردند. بلیت‌ها هم به فروش رفت. پروازها به ترکیه از شب بیست و هشتم تیرماه آغاز می‌شد.صبح همان روز رییس‌جمهوری کشورمان در سخنرانی خود از ابتلای 25 میلیون ایرانی به ویروس کرونا خبر داد. چند ساعت بعد در حالی چیزی به برقراری پروازهای تهران- استانبول باقی نمانده بود، ترکیه تمام پروازهای ایرانیان را به کشور خود لغو کرد.اسعدی سامانی در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به اینکه آیا بین انتشار خبر ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا و لغو پروازهای ترکیه ارتباطی وجود دارد و ترکیه چه دلیلی را برای لغو پروازها اعلام‌کرده، گفت: از دلایل ترکیه برای لغو ناگهانی پروازها بی‌اطلاعیم.وی ادامه داد: به‌طور ناگهانی ساعت 20 روز شنبه ترکیه به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اعلام کرد که از ساعت 12 شب از پذیرش مسافران ایرانی خودداری می‌کنیم. البته این تصمیم فقط برای ایرانی‌ها نبود، ترکیه پروازهای افغانستان را هم لغو کرد.دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ترکیه 4 ساعت قبل از انجام پروازها اعلام کرد که پروازها لغو شده‌اند، گفت: از آنجایی که شرکت‌های هواپیمایی تعهداتی به مسافران خود دارند اگر قرار است محدودیت یا ممنوعیتی اعمال شود؛ موضوع زمان بسیار اهمیت دارد و باید در جریان این موضوع، ایرلاین‌ها هیچ زمانی نداشتند. اسعدی سامانی افزود: گفته می‌شود به دلیل موضوعات مرتبط با شیوع ویروس کرونا، ترکیه مجددا پروازهای ایران را ا محدود کرد و مسافران باید بدانند که بحران کرونا یک مساله جهانی است.

وی با بیان اینکه البته با توجه به شرایط انجام پروازهای ترکیه، مسافران این پروازها محدود بودند، ادامه داد: تنها کسانی می‌توانستند مسافران پروازهای ترکیه باشند که ویزای اقامت دایم یا ویزای کار داشتند بنابراین با توجه به این محدودیت‌ها مسافران هم محدود بودند.دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرد: طبیعتا شرکت‌های هواپیمایی این پروازها هزینه بلیت‌‌ها را باید مسترد کنند اما مسافران می‌توانند این اعتبار را نزد ایرلاین‌‌ها نگه دارند و زمانی که پروازها مجددا برقرار شد از آن استفاده کنند. وی در پاسخ به اینکه در این صورت از آنجایی که بلیت پروازهای خارجی بر اساس قیمت دلار نرخ‌گذار می‌شوند، نوسان نرخ ارز بر ارزش این اعتبار تاثیرگذار نخواهد بود، اظهار کرد: از آنجایی که رقم بلیت ترکیه عدد بالایی نیست بعید می‌دانم نوسانات ارزی در این موضوع تاثیرگذار باشد. اسعدی سامانی در پاسخ به اینکه آیا مسافران می‌توانند غرامت از دست دادن پروازهای کانکشن از ترکیه را دریافت کنند، گفت: مسافران باید متوجه باشند که انجام این پروازها و مدیریت این موضوع از اختیار ایرلاین‌های داخلی خارج بوده و در این جریان خسارتی هم به ایرلاین‌ها وارد شده است. به هر حال می‌توانند از طریق سازمان هواپیمایی با ارایه مستندات، بحث دریافت خسارت برای از دست دادن پروازهای کانکشن را پیگیری کنند اما بعید می‌دانم بتوانند خسارت بگیرند. دبیر انجمن شرکت‌ها هواپیمایی همچنین با اشاره به عملکرد ترکیه اظهار کرد: ترکیه اقدام خارج از عرفی انجام نداده‌ است. هر کشوری می‌تواند بر اساس مقررات خود این محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها را اعمال کند و این موضوعات در اختیار کشورها است، ما هم می‌توانیم تصمیم بگیریم که اجازه ورود پرواز یک کشوری را ندهیم. این حقی است که برای هر کشوری وجود دارد.

لکه‌گیری و آسفالت۳۶۰ کیلومتر از راه‌های ایلام

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: در سال جاری ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های ایلام لکه‌گیری و آسفالت شده است.به گزارش خبرنگار مهر، نورالله دلخواه شامگاه سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در بستر فضای مجازی اظهار کرد: در سال جاری عملیات روکش آسفالت به طول ۷۵ کیلومتر و بیش از ۳۶۰ کیلومتر از راه‌ها لکه‌گیری آسفالتی انجام شده است.وی گفت: برای این دو پروژه بالغ بر ۶۰ هزار تن آسفالت مصرف شده است.دلخواه با اشاره به اینکه تعداد دو هزار انواع تابلو و علائم و تجهیزات ایمنی در راه‌ها نصب شده و سه هزار عدد دیگر در دست اقدام است، گفت: تعداد ۴۰ دستگاه پل تعمیر و بازسازی شده و تعداد ۱۰۰ دستگاه در دست اقدام است.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام عنوان کرد: تعداد چهار دستگاه پل احداث شده و پنج دستگاه پل دیگر در دست احداث است.دلخواه عنوان کرد: در سال جاری ۱۷ نقطه پرحادثه و مستعد حادثه اصلاح شده و تا پایان سال ۳۰ مقطع دیگر در دست اقدام است.وی گفت: میزان شش کیلومتر نیوجرسی در راه‌های چهارخطه نصب شده و ۲۰ کیلومتر نیوجرسی نیز در دست اقدام است.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خط کشی شده است، گفت: در چهار ماه اول سال بیش از ۱۴۴ هزار مسافر طی ۳۰ هزار و ۳۴۲ سفر در استان ایلام جابه‌جا شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد سفر ۵۶ درصد و تعداد مسافر ۷۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.وی گفت: همچنین در این مدت بیش از ۷۹۷ هزار و ۴۹۴ تن کالا طی ۴۳ هزار و ۶۵۸ بارنامه در استان جابه‌جا شده است.دلخواه افزود: در چهار ماه اول سال جاری سه هزار و ۸۴۴ حواله لاستیک برای رانندگان حمل و نقل جاده‌ای استان صادر شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران