شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از وزارت نفت درخواست کرد که در معیار پرداخت یارانه ناشی از صرفه‌جویی سوخت تجدیدنظر کند.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از وزارت نفت درخواست کرد که در معیار پرداخت یارانه ناشی از صرفه‌جویی سوخت تجدیدنظر کند.  هاشمی در دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر با اشاره به حمل ونقل عمومی به عنوان یکی ازگلوگاه‌های انتقال ویروس کرونا گفت: با توجه به عدم تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی واداری با تصمیم ستاد ملی کرونا، تنها راه کاهش ابتلای شهروندان، افزایش ظرفیت سیستم حمل ونقل عمومی است که متاسفانه در سال‌های اخیر با کاهش منابع و اعتبارات آن، کمبود ناوگان عمومی به‌شدت احساس می‌شود.

رییس شورای شهر ادامه داد: روز گذشته و با تحویل آخرین قطارهای در دست ساخت شرکت واگن سازی تهران، این کارخانه مهم داخلی به دلیل اجرایی نشدن قرارداد ساخت ۶۵۰ واگن که مدت‌هاست در چرخه بروکراسی سیستم بانکی و دولتی مانده است، تعطیل شد.

هاشمی گفت: تعطیلی کارخانه واگن سازی تهران که بیش از هزار واگن را برای متروی تهران تولید کرده است، با وجود توصیه مقام معظم رهبری جهت حمایت از مترو در سال جهش تولید باید موجب شرمندگی مسوولان مربوطه شود.

او با تاکید بر اینکه انتظار روشن شهروندان تهرانی از مسوولان محترم بانک مرکزی و وزارت نفت، تسریع وتسهیل در بخش اعتبارات حمل ونقل عمومی تهران است ادامه داد: در صورتی که بانک مرکزی ظرف امروز و فردا، دستور انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین اتوبوس و مترو را برای تهران توسط بانک رفاه صادر نکند، این اعتبار که مربوط به سال ۱۳۹۸، خواهد بود، باطل خواهد شد و وضعیت فعلی اتوبوس ومتروی تهران نیز با چالش مواجه می‌گردد.

هاشمی از وزارت نفت نیز درخواست کرد که در معیار پرداخت یارانه ناشی از صرفه جویی سوخت تجدیدنظر کند و گفت: از وزارت نفت که سرانجام در سال گذشته پرداخت یارانه ناشی از صرفه جویی سوخت توسط مترو را براساس مصوبه شورای اقتصاد آغاز کرده است، درخواست داریم با توجه به لزوم رعایت فاصله اجتماعی در مترو، در معیار پرداخت یارانه که براساس شرایط پیک مسافری قبل از کرونا بوده است تجدید نظر کرده و مبنای محاسبه پرداخت یارانه را در مترو با شرایط جدید و لزوم رعایت فاصله اجتماعی مورد تجدید نظر قرار دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران