شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پروژه‌های حمل و نقل عمومی با کندی حرکت می‌کند و شهرداری‌ها در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تامین تجهیزات قطار شهری با مشکل مواجه هستند.

پروژه‌های حمل و نقل عمومی با کندی حرکت می‌کند و شهرداری‌ها در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تامین تجهیزات قطار شهری با مشکل مواجه هستند.  به گزارش مهر، بیست و هفتمین نشست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران به منظور تبادل تجربیات، بررسی مشکلات و ایجاد وحدت رویه در این حوزه به صورت ویدئو کنفرانس و به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

این جلسه با موضوع آثار و پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا بر حمل و نقل کلان‌شهرها و راهکارهای پیش رو به منظور ارایه خدمات مطلوب به شهروندان، بررسی روند نوسازی و بازسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی کشور با استفاده از تسهیلات مصوب شورای عالی اقتصاد و بررسی بند الف ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه برگزار شد.

معاونین حمل و نقل و ترافیک شهرداری‌های کلان‌شهرها در این نشست با ارایه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده توسط شهرداری‌های متبوع خود از زمان شیوع بیماری کرونا، به تشریح اقدامات پیشگیرانه در حوزه حمل و نقل، اثرات این بیماری بر سیستم حمل و نقل عمومی و مشکلات ایجاد شده برای رانندگان این حوزه پرداختند. بنابر این گزارش هر یک از معاونین در ادامه به روند بازسازی و نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی و اقدامات انجام شده و راهکارهایی جهت کاهش مشکلات در این زمینه پرداختند و تاکید کردند: در حال حاضر پروژه‌های حمل و نقل عمومی با کندی حرکت می‌کند و شهرداری‌ها در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تأمین تجهیزات قطار شهری با مشکل مواجه هستند. سید مناف هاشمی معاون 

حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست برپایی جلسات مشترک با معاونت امور زیربنایی ریاست‌جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه و همچنین برگزاری جلسات متعدد با مدیران ایران خودرو جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را از جمله اقدامات صورت گرفته در این خصوص عنوان و ابراز امیدواری کرد نتایج این جلسات و پیگیری‌ها برای تمامی شهرداری‌های کلان‌شهرها اثربخش باشد.

رییس کمیسیون حمل و نقل کلان‌شهرها در ادامه به تمهیدات صورت گرفته در خصوص بحران ویروس کووید ۱۹ اشاره کرد و افزود: در این زمینه تمهیداتی به ویژه در بخش حمل و نقل عمومی

 پیش بینی شده است که از جمله آنها می‌توان به الزامی کردن استفاده از ماسک در خطوط اتوبوس‌های تندرو، ملزم کردن رانندگان تاکسی به مسافر‌گیری حداکثر ۳ نفر و همچنین ضدعفونی مستمر اتوبوس‌ها و واگن‌ها و ایستگاه‌های مترو اشاره کرد.

کمال مرادی دبیرکل مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران نیز در این نشست مجازی انتقال و اشتراک‌گذاری تجارب معاونین حمل و نقل و ترافیک کلان‌شهرها را از مهم‌ترین اهداف این جلسات عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این مجمع تعاملات و پیگیری‌های متعددی را پیرامون مشکلات و موضوعات مربوط به موضوع حمل و نقل با معاون اول رییس‌جمهور، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و مجلس به انجام رسانده است که دستاوردهای خوبی را برای شهرداری‌های کلان‌شهرها به همراه داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران