شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: حدود ۶۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشت که در سازمان ملی زمین و مسکن تعداد این واحدها امروز به ۹ هزار واحد رسیده‌ است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: حدود ۶۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشت که در سازمان ملی زمین و مسکن تعداد این واحدها امروز به ۹ هزار واحد رسیده‌ است. قرار بر این شد که واحدهای فاقد متقاضی پس از شناسایی به کمیته امداد، بهزیستی، نیروی مسلح و نیروی انتظامی و سایر نهادهای متقاضی ارایه شود.

علی نبیان در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تامین اراضی پروژه مسکن ملی اظهار کرد: طبق برنامه وزارت راه و شهرسازی مکلف به احداث 400 هزار واحد مسکونی است که اراضی 200 هزار واحد آن توسط شرکت عمران شهرهای جدید تخصیص داده شده و می‌شود و 100 هزار واحد هم از سوی شرکت بازآفرینی تامین زمین می‌شود. ساخت 100 هزار واحد مسکن ملی هم بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که در این بخش تامین اراضی در مناطق شهری بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن است. 

وی ادامه داد: براساس تکلیف وزیر راه وشهرسازی برای افزایش سرعت اجرای پروژه مسکن ملی، واگذاری زمین به صورت گروهی را دنبال می‌کنیم و تعاونی‌هایی که ظرفیت تولید مسکن را دارند و به تایید شورای مسکن استان‌ها رسیده‌اند وارد پروژه می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر این پروژه تحویل شود. 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه مجموعه‌ تعاونی‌ها توانمند شناسایی شده‌اند، افزود: اراضی مورد نیاز تعاونی‌ها دراختیار استان‌ها قرار گرفته است. 

نبیان اظهار کرد: باید برای 100هزار واحد مسکن ملی زمین تامین می‌کردیم که در حال حاضر اراضی تحویل شده به بیش از 100 هزار واحد رسیده است و تمام این اقدامات انجام شده در راستای افزایش سرعت پروژه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکمیل مسکن مهر تا آبان ماه گفت: علاوه بر مسکن ملی، اتمام پروژه مسکن مهر را هم دنبال می‌کردیم و تحویل مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزارنفر بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن بوده است که طبق تکلیف وزیر راه و شهرسازی پروژه مسکن مهر باید تا آبان‌ماه سال جاری به اتمام برسد. 

وی درباره تعیین تکلیف مسکن مهرهای فاقد متقاضی گفت: چیزی حدود 60 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشت که در سازمان ملی زمین و مسکن تعداد این واحدها امروز به 9 هزار واحد رسیده‌ است. قرار بر این شد که واحدهای فاقد متقاضی پس از شناسایی به کمیته امداد، بهزیستی، نیروی مسلح و نیروی انتظامی و سایر نهادهای متقاضی ارایه شود. 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره میزان اراضی دولت برای ساخت مسکن در شهر تهران تاکید کرد: در شهر تهران شرایط متفاوت است و دولت به دنبال این بوده مسکن‌سازی را از شهر تهران به سمت شهرهای جدید پیرامون پایتخت پیش ببرد از این رو سه شهر جدید هشتگرد، پرند و پردیس برای ساخت مسکن ملی و مسکن مهر انتخاب شد تا خدمات در این شهرهای اطراف تهران ارایه شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران