شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: در خصوص استفاده از ماسک ما کمترین مشکل را در مترو داریم، اما فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو تنها با ۳ برابر شدن این ناوگان ممکن می‌شود.

فاصله‌گذاری اجتماعی با ۳ برابر شدن ناوگان مترو

پیروز حناچی شهردار تهران گفت: در خصوص استفاده از ماسک ما کمترین مشکل را در مترو داریم، اما فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو تنها با ۳ برابر شدن این ناوگان ممکن می‌شود.

به گزارش مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران در جمع خبرنگاران در خصوص ایجاد محدودیت‌های جدید در شهر تهران با توجه به افزایش شیوع کرونا گفت: در مورد کرونا تابع ستاد ملی هستیم‌.

وی ادامه داد: بعد از ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز شرایط خوبی داشتیم و نشان دادیم با رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم تلفات کم می‌شود اما وقتی آمار ابتلا بالا می‌رود ضوابط سختگیرانه‌تری ابلاغ می‌شود.

وی در خصوص لغو طرح ترافیک گفت: آمارها نشان می‌دهد برداشتن طرح ترافیک یکی از عوامل افزایش سفرهای مرکز شهر است اما اگر تشخیص ستاد بر برداشتن طرح باشد آن را لغو می‌کنیم. حناچی با بیان اینکه پیشنهاد استفاده از ماسک اجباری از سوی مدیران مترو مطرح شد، گفت: در خصوص استفاده از ماسک ما کمترین مشکل را در مترو داریم، اما فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو تنها با ۳ برابر شدن این ناوگان ممکن می‌شود.

آمادگی تهران در برابر زلزله؟ فقط ۱۸درصد!

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در مورد وقوع زلزله در پایتخت گفت: دعا کنید در تهران زلزله نیاید! براساس گزارشی که دوستان اعلام کردند، آمادگی تهران برای مقابله با زلزله با وجود همه اقدامات ۱۸.۸درصد است.

به گزارش تسنیم، اسماعیل نجار صبح دیروز در جلسه ستاد محلی پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با حضور شهردار تهران، رییس شورای شهر تهران، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سایر نمایندگان دستگاه‌های مختلف اظهار کرد: بعد از زلزله دماوند و فیروزکوه، جلسه‌ مفصلی با حضور کارشناسان موسسه ژئوفیزیک تشکیل دادیم تا رفتار مردم درارتباط با این زلزله و گسل‌ها را بررسی کنیم همچنین پس از پایان هر زلزله و زلزله اخیر، گزارشی از موسسه ژئوفیزیک تهیه می‌شود که در پایان این گزارش مسوولان مربوطه در این موسسه یادآوری می‌کنند که «زلزله خبر نمی‌کند و همواره باید آماده باشیم.»

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: براساس گزارشی که دوستان اعلام کردند آمادگی تهران برای مقابله با زلزله با وجود همه اقدامات 18.8 درصد است همچنین این سوال مطرح می‌شود در صورتی که زلزله در تهران اتفاق بیفتد، آیا نیروهای امدادی و اورژانسی می‌توانند از مسیرها و خیابان‌های شهر تهران به محل‌های حادثه برسند یا خیر، که کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است.

نجار خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی از استان‌های کشور، استان معین تهران در زلزله هستند و بر همین اساس باید جلسات فعالتری برای هماهنگی با این استان‌ها برگزار شود علاوه بر اینکه تعدادی از مناطق تهران، معین استان‌های مختلف در کشور هستند به عنوان مثال در زلزله بم، دو منطقه تهران حضور موثری را داشتند و در خوزستان نیز حضور فعال و اثرگذاری را در بخش بازسازی داشتند و انتظار این است برای هماهنگی بیشتر جلسات منظم و موثری با استان‌های معین برگزار شود.

وی با بیان اینکه بنده همواره اعلام کردم دعا کنید در تهران زلزله نیاید، گفت: بعضاً این حرف بنده مورد تمسخر قرار گرفته و حتی یکی از رسانه‌ها، آرم روی لباس بنده را تغییر داده است و دو دست به‌نشانه دعا به‌روی لباس بنده طراحی کرد اما بنده باز هم عرض می‌کنم که باید دعا کنیم که در تهران زلزله نیاید! رییس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: رفتار مردم در برابر زلزله ملارد علی‌رغم همه اقدامات و آموزش‌ها، خیلی مناسب نبود و تهرانی‌ها غافلگیر شدند همچنان تردد در آن مقطع در شهر تهران بسیار سخت و دشوار بود لذا همواره باید آمادگی لازم را در این مواقع داشته باشیم. نجار همچنین با هشدار نسبت به چنانچه زلزله بالای 7ریشتری در تهران بیاید شرایط سخت و دشواری را در پی خواهیم داشت، گفت: بنابر اعلام مسوولان سازمان بهشت زهرا (س) تعداد قبور حدود 25 هزار قبر پیش‌بینی شده است اما کافی نیست. وی افزود: یکی از موضوعاتی که به‌صورت جدی پیگیری شده، مساله پدهای بالگرد در تهران است که این مساله مصوب و مشخص شده و جاهایی که امکان فرود بالگردها وجود دارد نیز تعیین شده است و از ظرفیت‌های نیروهای نظامی نیز استفاده خواهیم کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به باند دوشان‌تپه گفت: در این زمینه از مسوولان نیروی هوایی خواستیم که این باند را حفظ کنند همچنین باند قلعه‌مرغی و فرودگاه مهرآباد نیز برای شرایط بحران و انتقال مجروحان به این محدوده‌ها و در نهایت انتقال آنها به سایر استان‌ها نیز مساله‌ای است که پیگیری شده است. نجار همچنین به مسوولیت جدید شهردار تهران و فرماندهی ستاد پیشگیری، هماهنگی در کلان‌شهر تهران گفت: این مسوولیت سنگینی است و امیدواریم پیش‌نویسی نیز از سوی شهرداری تهران در این ارتباط فراهم شود تا در جلسات آن را به تصویب برسانیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران