شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد ساعات اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در تهران توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش فارس،

اطلاعیه شهرداری تهران درباره طرح‌ ترافیک

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد ساعات اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در تهران توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش فارس، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اطلاعیه‌ ساعات اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در تهران را ارایه کرد که جزییات آن به شرح زیر است. پس از لغو اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، از ٢٣ فروردین امسال، شاهد افزایش قابل توجه تردد خودروهای شخصی و در نتیجه، تراکم ترافیک در هسته مرکزی شهر بودیم که سرانجام پس از حدود دو ماه عدم اجرای طرح ترافیک، به منظور مدیریت و کنترل ترافیک در محدوده مرکزی شهر، طرح ترافیک با تصویب در ستاد کرونا و شورای حمل ونقل ترافیک تهران، پس از دوبار به تعویق افتادن بالاخره از ١٧ خرداد سال جاری مجددا در تهران اجرا شد.  این در شرایطی است که به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همچنان بر پرهیز از ترددهای غیر ضروری شهروندان و نیز ترجیح استفاده از وسایل نقلیه شخصی نسبت به ناوگان حمل و نقل عمومی از سوی این معاونت تاکید شد.  از این‌رو با توجه به مصاحبه شهردار تهران، به منظور رفاه حال عموم شهروندان به ویژه کارمندان، ساعت اجرای طرح‌های مذکور از 8 لغایت 16 به 30: 8 تا ۱۶ تغییر یافت که ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک وکنترل آلودگی هوا با توجه به ساعت کار ادارات، مشمول پرداخت عوارض نشود.  پیش از خرداد، زمان فعالیت ادارات از سوی دولت، ٧ تا ١٤ تعیین شده بود اما پس از ابلاغ مجدد توسط دولت، ساعت کار ادارات به 30: 7 تا 30: 14 تغییر یافت.  بر همین اساس، ساعت محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیز از ۸ به 30: 8 و خروج رایگان از ۱۴ به 30: 14 (بازده زمانی 6 ساعت در هر دو حالت) با هماهنگی اعضای شورای حمل ونقل و ترافیک تهران تغییر و در نظر گرفته شد.  بنابراین برای رفاه کارمندان، خروج از محدوده‌های فوق از ساعت 30: 14 رایگان خواهد بود از ١٦ خرداد، اطلاع‌رسان اجرای طرح ترافیک کنترل آلودگی هوا و تغییر ساعات اعمال آن از طریق سامانه «تهران من» صورت گرفت و ملاک محاسبه عوارض محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا همان خواهد بود‌.

 در صورتی که شهروندان از اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته در این زمینه، بی‌اطلاع ماندند، می‌توانند طی تماس با واحد صدور آرم سازمان ترافیک، موضوع را مطرح کنند تا اقدام لازم صورت گیرد.  از آنجا که در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها مبادرت به انتشار اخبار نادرست، بدون توجه به تاریخ مصاحبه‌ها و تغییر ساعت حضور کارمندان در محل کار خود کرده‌اند، تاکید می‌شود در راستای آرامش خاطر و رفاه حال عموم شهروندان به ویژه کارمندان، ساعت اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا طبق مصاحبه شهردار تهران با ساعت کار ابلاغ شده از سوی دولت تنظیم شده و اطلاع‌رسانی در این خصوص نیز در همان زمان از طریق سایت رسمی « تهران من » صورت گرفته است.

استفاده از مترو کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت است

شهردار تهران گفت: براساس آمارهای موجود استفاده از مترو هنوز کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت موجود است و ۹۵ درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند. به گزارش فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوالی درباره میزان استفاده مردم از مترو و افزایش استفاده پس از اجرای مجدد طرح ترافیک گفت: براساس آمارهای موجود میزان استفاده از مترو کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت آن است. وی افزود: همچنین بیش از ۹۵ درصد مردم در هنگام استفاده از مترو از ماسک استفاده می‌کنند البته رعایت این موضوعات در مناطق جنوبی کمتر است. حناچی گفت: البته در استفاده از ماسک در اتوبوس رانی هنوز مشکلاتی وجود دارد که آن هم به دلیل نوع استفاده از اتوبوس‌ها است. شهردار تهران تصریح کرد: در زمان لغو اجرای طرح ترافیک آمارها نشان می‌داد که استفاده از خودروی شخصی و سفرهای غیرضروری ۴۰ درصد افزایش داشته است اما امروز با اجرای طرح ترافیک این مشکل مرتفع شده است.

محله فرحزاد به دهکده تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود 

رسول کشت‌پور، شهردار منطقه 2 گفت: طرح تفصیلی فرحزاد در شورای عالی شهرسازی تصویب و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود که براساس این اسناد بالادستی، محله فرحزاد به دهک تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود. به گزارش مهر، سی و چهارمین جلسه کمیته خدمات زیرساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلان‌شهر تهران با محوریت ساماندهی محله فرحزاد با حضور فرماندار تهران، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های اجرایی و شورایاری محله فرحزاد برگزار شد. کشت‌پور در این جلسه گفت: فرحزاد فرصت زیست محیطی و گردشگری شهر تهران است و مدیریت منطقه طرح ساماندهی دره فرحزاد را در دو فاز طراحی و در دستور کار خود قرار داده است که در فاز نخست جمع‌آوری افراد متجاهر و ایجاد دسترسی‌ها انجام شد و فاز دوم نیز در برنامه‌های سال جاری پیش‌بینی شده است. وی با بیان اینکه طرح توسعه نیازمند اسناد بالادستی است، گفت: طرح تفضیلی فرحزاد در شورای عالی شهرسازی تصویب و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود که براساس این اسناد بالادستی، محله فرحزاد به دهکده تفریحی و گردشگری تبدیل می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران