شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از صفر شدن آمار متوفیان ناشی از کرونا برای نخستین‌بار در بیمارستان‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت:

آمار  صفر متوفیان کرونا

در بیمارستان‌های دولتی تهران

ناهید خداکرمی، عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از صفر شدن آمار متوفیان ناشی از کرونا برای نخستین‌بار در بیمارستان‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: اجرایی نشدن طرح ترافیک تاثیری در کاهش بار بیماری کرونا ندارد. خداکرمی در گفت‌وگو با فارس، درباره اجرای طرح ترافیک در پایتخت، اظهار کرد: اجرای دوباره طرح ترافیک ارتباطی به موضوع درآمدزایی شهرداری ندارد چرا که رسیدگی به ترافیک در مرکز شهر و جلوگیری از تراکم خودروها، هدف اصلی اجرای طرح محسوب می‌شود. وی افزود: ‌علیرغم اینکه از ابتدای سال طرح ترافیک اجرا نشده است، ولی به لحاظ قانونی و منطقی باید عوارض آن توسط شهروندان پرداخت می‌شد ولی با این وجود شهرداری از این مساله گذشت کرد و اکنون هم با اجرای طرح ترافیک بحث درآمدزایی مطرح نیست. او در پاسخ به اینکه آیا اجرای طرح ترافیک سبب ازدحام جمعیت در مترو پایتخت نمی‌شود؟ گفت: شهرداری جهت پیشگیری از ازدحام جمعیت در مترو و اتوبوس نمی‌تواند کاری انجام دهد ما بر اساس سیاست‌های دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا عمل می‌کنیم، ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیرنده اصلی است و شورای شهر و مدیریت شهری نظرات کارشناسی خود را در اختیار ستاد قرار داده است. خداکرمی اعلام کرد: خوشبختانه میزان ورودی به بیمارستان‌ها به دلیل بیماری کرونا کاهش پیدا کرده و روز جمعه برای نخستین‌بار از ابتدای اسفند تاکنون، هیچ مورد فوتی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران نداشتیم. سرعت شناسایی بیماری افراد مبتلا به کرونا نیز افزایش یافته و شاید همین مساله یکی از دلایل کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا باشد.

پیشنهاد افزایش دوباره وام ساخت مسکن به دولت می‌رود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای افزایش سقف وام ساخت مسکن در کشور خبر داد. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: پیشنهاد افزایش وام مسکن را مجددا مطرح کرده‌ایم و در حال کار روی آن برای ارسال به دولت هستیم. در شرایط ویژه‌ای به‌سر می‌بریم اما تلاش می‌کنیم این وضعیت را آرام‌تر کنیم. امیدواریم بتوانیم کمک بیشتری را در حوزه تامین مالی مسکن انجام دهیم. وی درباره جزییات پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش وام مسکن، افزود: پیشنهادی را بانک مسکن برای افزایش سقف وام ساخت مسکن از قبل به دولت ارسال کرده بودند، بخشی از این پیشنهاد در دی‌ماه سال گذشته توسط شورای پول و اعتبار تصویب شد.بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار تا 80 درصد مبلغ ساخت یک واحد مسکونی بانک‌ها می‌توانند تسهیلات ارایه دهند و منعی در این زمینه وجود ندارد. محمودزاده گفت: مشکل این تسهیلات مبلغ بازپرداخت اقساط است. در حال کار روی این مساله هستیم و باید ببینیم برای مبلغ اقساط چه کاری می‌تواند انجام داد. در زمان حاضر به سازندگان مسکن برای هر واحد مسکونی 250 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود که رقم خوبی است. وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت راه برنامه‌ای برای افزایش سقف وام خرید دارد، اظهار کرد: برای وام خرید نیز با احتساب اوراق و امتیاز صندوق یکم 240 میلیون تومان وام پرداخت می‌شود و تمرکز ما روی افزایش وام ساخت مسکن برای افزایش تولید است.

راه‌اندازی دهکده ورزش در پایتخت

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران از برنامه‌ریزی برای ایجاد دهکده‌های ورزش در پایتخت خبر داد. حجت نظری در این باره در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مطابق برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران، بناست در پنج پهنه تهران، مجتمع‌های صنایع خلاق داشته باشیم و ما در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تلاش کردیم در بودجه سال ۹۹ این اتفاق خوب را پیش‌بینی کنیم. منتها با توجه به شیوع کرونا و مشکلات شدید درآمدی که برای کشور به وجود آمده و شهرداری تهران هم از آن مستثنی نیست، ما نتوانستیم هر پنج پهنه را در بودجه پیش‌بینی کنیم و ایجاد این مجتمع‌ها برای امسال تنها در دو پهنه مرکز و جنوب اجرا خواهد شد و مابقی در سال‌های آتی اجرا می‌شود. وی با اشاره به ایده ایجاد دهکده ورزش اظهار کرد: یکی از محیط‌های ورزشی بکر پایتخت، مجموعه شهر ورزش در جنوب تهران و بوستان ولایت بود که متاسفانه سال‌ها بدون استفاده رها شده بود. با همراهی سازمان ورزش به این نتیجه رسیدیم که در این محیط 37 هکتاری، دهکده ورزش با محوریت خانواده ایجاد کنیم تا شهروندان بتوانند با حضور در آن، نوعی از باهم بودن متفاوت را در زندگی تجربه کنند و تجربه‌های متفاوت ورزشی و تفریحی کسب کنند.

پیشنهاد آغاز فعالیت دستفروشان با رعایت اصول بهداشتی

شهرداری تهران با ارایه پیشنهادی به ستاد مقابله با کرونای تهران، خواستار آغاز فعالیت دستفروشان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد. به گزارش تسنیم، زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در این باره گفت: با توجه به اینکه کمک‌های صورت گرفته به زنان سرپرست خانوار و دستفروشان مقطعی است نه اساسی، مذاکره‌ای با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران داشتیم و مسوولان این حوزه پیشنهادی به ستاد مقابله با کرونای تهران ارایه کرده‌اند.  وی ادامه داد: پیشنهاد مطرح شده از سوی شهرداری تهران این بود که بتوانیم بازارچه‌های شب و روز برای دستفروشان، در جانمایی جدید و در فضای باز با اعمال محدودیت برای تعداد افراد، دایر کنیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران