شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مجید روستا، عضو هیات‌مدیره شرکت بازآفرینی ایران از تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده خبر داد.

مجید روستا، عضو هیات‌مدیره شرکت بازآفرینی ایران از تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده خبر داد.

به گزارش مهر، روستا اعلام کرد: در حوزه بازآفرینی شهری همچنین پیشبرد برنامه اقدام ملی مسکن در شرکت بازآفرینی شهری ایرانی برنامه‌ای طراحی شده تحت عنوان مدیریت پروژه ۱۴۵ هزار واحدی تولید مسکن که این برنامه به دو شکل در حال پیشرفت و پیشبرد است.

وی توضیح داد: بخشی از این برنامه در قالب پرداخت تسهیلات نوسازی عمدتاً از دو محل یکی تسهیلات در نظر گرفته شده از محل منابع صندوق توسعه ملی مربوط به اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه و دیگری مربوط به تأمین تسهیلات مورد نیاز برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از محل وجوه اداره شده طراحی شده است. این در حالی است که پروژه‌های مشارکتی قابل توجهی نیز در این حوزه تعریف شده که در قالب این پروژه روی اراضی تحت اختیار و مالکیت شرکت بازآفرینی شهری با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واحدهای مسکونی مورد نظر احداث خواهد شد. 

در واقع با هدف عملیاتی‌کردن طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، نوسازی و تولید ۱۴۵ هزار واحد مسکن به‌صورت ۱۰۰ هزار واحد خودمالک از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی (تبصره ۱۸) و ۴۵ هزار واحد روی اراضی شرکت بازآفرینی شهری ایران در دستور کار قرار گرفته است.

روستا اظهار کرد: در قالب برنامه اقدام ملی تولید مسکن در بافت‌های فرسوده هدفی معادل ساخت ۱۴۵ هزار واحد مسکونی در محدوده‌های هدف نوسازی تا سال ۱۴۰۰ تعریف شده است. هم‌اکنون در ۲۷ استان کشور نیز ۱۶۶ پروژه مشارکتی روی اراضی تحت مالکیت و در اختیار شرکت بازآفرینی شهری تعریف شده و تاکنون نیز عملیات مربوط به آغاز فرآیند ساخت ۳۵ هزار واحد مسکونی از مجموع ۴۵ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی شده برای احداث در قالب این ۱۶۶ پروژه انجام شده است. برای این منظور در حوزه اراضی و املاک تحت اختیار شرکت بازآفرینی شهری نزدیک به ۳ میلیون و۶۷۹ هزار مترمربع از اراضی به ساخت وسازهای مشارکتی اختصاص یافته است. این اراضی هم در محدوده بافت‌های تاریخی، فرسوده و ناکارآمد شهری و هم در سایر بافت‌های شهری واقع شده است.

در واقع در قالب پروژه ۱۶۶ هزار واحدی در ۲۷ استان کشور برای ساخت ۴۵ هزار واحد مسکونی هدف‌گذاری شده که از این تعداد تاکنون ساخت ۳۵ هزار واحد مسکونی بارگذاری و سایر واحدها نیز به زودی بارگذاری و عملیات ساخت آنها آغاز خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران