شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران با انتشار مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

هاشمی: برای عادی کردن شرایط شتابزده نباشیم

محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران با انتشار مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: کاهش آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا نتیجه همراهی شهروندان با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در خانه ماندن در فروردین ماه است. هاشمی تاکید کرد: با شتابزدگی برای عادی کردن شرایط جان مردم را به خطر نیندازیم.

نبض بازار مسکن  در 10 روز نخست اردیبهشت

طبق بررسی‌ها در ۱۰ روز ابتدایی بازگشایی بازار مسکن، معاملات نسبت به روزهای تعطیل کرونایی افزایش یافته اما در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۴۹ درصد کاهش نشان می‌دهد؛ البته در شرایط رکود فعلی نیز رگه‌هایی از انتظارات تورمی دیده می‌شود. به گزارش ایسنا، با ایجاد انتظارات تورمی ناشی از رفتار سنتی بازار مسکن در اردیبهشت‌ماه، برخی فروشندگان وارد فاز احتیاطی شدند و گزارش‌های میدانی از تغییر نگرش فروشندگان و خریداران به بازار مسکن حکایت دارد. طرف عرضه با این تصور که ممکن است قیمت‌ها در هفته‌های آینده افزایش پیدا کند، نرخ‌های پیشنهادی را مقداری بالا برده است. طرف تقاضا نیز به دلیل نگرانی از رشد قیمت‌ها حضور پررنگ‌تری نسبت به بهمن و اسفندماه پیدا کرده است. از سوی دیگر احتیاط ناشی از شیوع بیماری کرونا در بازدیدها کمتر شده است. البته کماکان بخش عمده مراجعات به واحدهای خالی از سکنه انجام می‌شود. آمار اتحادیه املاک نشان می‌دهد که از یکم تا نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ مبایعه نامه‌ها در تهران ۴۹ درصد و در کل کشور ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. اما در شرایط فعلی بازار کماکان از کمبود فایل‌های مناسب و به قیمت رنج می‌برد. تنها عاملی که به عنوان سقف مقاومتی در رشد لجام‌گسیخته قیمت‌ها عمل می‌کند، توان پایین متقاضیان خانه اولی است؛ به‌طوری که اغلب خرید و فروش‌ها از نوع جابه‌جایی و تبدیل به احسن است.

تولید 12 هزار خودروی   تجاری  در سال جهش تولید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از عرضه 12 هزار دستگاه انواع خودروهای تجاری و سنگین در سال جاری خبر داد و افزود: این تعداد در سال 1400 نیز به 23 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.   فرشاد مقیمی در نشست مربوط به بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو دیزل در شهر تبریز با حضور وزیر صمت و مقامات استانی ضمن گرامیداشت روز کارگر، تاکید کرد: تولید و عرضه محصولات اکثر محصولات ایران‌خودرو دیزل با اعلام نیازمندی‌ها از سوی بهره‌برداران آنکه در نهادهای حاکمیتی قرار دارند محقق می‌شود. وی تصریح کرد: با عقد تفاهم نامه و قرارداد با بهره‌برداران و پرداخت وجه اولیه قرارداد برای تزریق به شبکه تامین، برنامه تولید خودروهای تجاری و سنگین با نظم و یکنواختی بیشتری صورت خواهد گرفت. ایران‌خودرو دیزل آمادگی نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی را دارد. مقیمی تولید موتور 355 دیزل با استانداردهای یورو5 برای دستیابی به محیط زیست سبز را یکی از نیازمندی‌های مهم صنعت حمل و نقل کشور خواند  و گفت: این موتور با همت و توان مهندسی داخلی رونمایی شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید. خودروهای مجهز به این موتور نیز در ایران خودرو دیزل در حال آماده‌سازی برای فروش است. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بازار خودروهای تجاری و سنگین را از موضوعات مهم صنعت خودروی کشور دانست و گفت: همت ایران‌خودرو بر این اصل استوار است تا در شرایط تحریم نیاز بازار را براساس راهبردها و سیاست‌های وزارت صمت به نتیجه برساند. وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط تولید موتور 457 بعد از 8 سال توقف گفت: تفاوت خط تولید فعلی با سابق در داخلی‌سازی پوسته این موتور است که این دستاورد مهمی در بخش خودروهای تجاری به شمار می‌آید.  مقیمی از عرضه کشنده 2630 ظرف کمتر از دوماه آینده خبر داد و گفت: نمونه اولیه این کشنده با موتور 355 تولید شده که در آینده با موتور 457 توسعه خواهیم داد. وی با بیان اینکه همان‌طور که شعار رونق تولید را در سال گذشته به همت کارکنان مجموعه ایران‌خودرو محقق کردیم در سال جدید نیز شعار جهش تولید را به عمل خواهیم رساند، سه برابر شدن فعالیت‌های شرکت ایدم را یکی از مصادیق اصلی جهش در تولید دانست و گفت: این موضوع محصول نگاهی است که در ایران‌خودرو دیزل شکل گرفته و براساس توان مهندسی و پتانسیل داخلی انجام شده است. مقیمی تجمیع تولید قطعات مورد نیاز سمند سایت ایران‌خودرو تبریز را از اهداف ایران‌خودرو دانست و گفت: در این مسیر چرخشگر تولید گیربکس سمند را برعهده خواهد داشت. نخستین دستاورد این اقدام کاهش هزینه لجستیک و در نتیجه تاثیر آن در قیمت تمام شده محصول خواهد بود. وی در ادامه به پروژه تولید گیربکس 12 سرعته چرخشگر اشاره کرد و گفت: این محصول نیز در مرحله تست قرار دارد که به‌زودی به تولید انبوه خواهد رسید. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو جهش در نوآوری و شکوفایی و همچنین داخلی‌سازی و کاهش وابستگی تولید را طبق راهبردهای وزارت صمت از اهداف سال جاری این خودروساز دانست و گفت: جهش در حوزه کیفیت و ادامه اجرای پروژه‌های ارتقای کیفیت نیز از اهداف گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال جاری است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران