شماره امروز: ۵۴۷

| | |

علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد که استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی تهران اجباری شود

پیشنهاد‌های کرونایی شورای شهر

علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد کرد که استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی تهران اجباری شود. به گزارش ایرنا، اعطا با انتشار مطلبی در صفحه توییتر خود، از تدوین «پروتکل پیشنهادی» کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا جهت مقابله با شیوع کرونا در حمل و نقل همگانی و نیمه همگانی خبر داد. وی نوشت: از پیشنهادهای مطرح شده در پروتکل، اجباری شدن استفاده از ماسک است. اعطا ادامه داد: اجباری شدن ماسک در حمل و نقل همگانی، مستلزم فراهم کردن آن به میزان کافی و با قیمت معقول است. در همین رابطه، ‌دیروز ناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شناورسازی ساعات ادارات از شیوع کرونا پیشگیری می‌کند، گفت: پروتکل پیشگیری از این بیماری در حمل و نقل عمومی به ستاد کرونا تهران ارسال شد. خداکرمی در گفت‌وگو با فارس، ‌درباره تصمیمات و پیشنهادات شورای شهر و شهرداری جهت مقابله با کرونا اظهار کرد: از ابتدای اسفند پیشنهادات مختلفی به مسوولان مربوطه در ستاد کرونا ارایه داده‌ایم ولی بخشی از این پیشنهادات مورد قبول واقع نشده است. وی با اشاره به اینکه شورای شهر نماینده‌ای در ستاد مقابله با کرونا تهران ندارد، ‌گفت: تنها نماینده حوزه شهری در ستاد کرونا پیروز حناچی شهردار تهران است که ما از طریق ایشان موضوعات و پیشنهادات مختلف را در ستاد کرونا مطرح می‌کنیم. این عضو شورای شهر تهران درباره شناورسازی ساعات ادارات در پایتخت گفت: اگر این موضوع مدنظر قرار نگیرد و مدیریت نشود منجر به شیوع کرونا و مشکلات بیشتر می‌شود لذا از ستاد کرونا درخواست کرده‌ایم که این موضوع را جهت اجرایی شدن از هفته آینده مدنظر قرار دهند و امیدوارم این موضوع مورد قبول واقع شود.

خداکرمی گفت: پروتکل جامع و کاملی توسط کمیسیون حمل و نقل شورای شهر به ستاد کرونا تهران ارایه شده و در صورتی که این پروتکل اجرایی شود در پیشگیری از کرونا در حمل و نقل عمومی بسیار کمک‌کننده است. وی درباره آمار مبتلایان به کرونا در حوزه شهری گفت: ‌دو نفر از کارکنان شورای شهر مبتلا به کرونا شده که البته این افراد در زمان غربالگری بیماری‌شان مشخص شد و ناقل بدون علامت بوده‌اند. وی افزود: ‌این دو نفر در حال حاضر شرایط جسمانی‌شان خوب است و در خانه قرنطینه شده‌اند. رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: ‌در شهرداری نیز علیرغم اینکه تنها در حوزه خدمات شهری 22 هزار کارگر و پرسنل اقدامات زیادی در حوزه پسماند، فضای سبز و ... انجام داده‌اند و در خط مقدم مقابله با کرونا هستند البته مورد وخیمی از ابتلا میان این افراد نداشته‌ایم چرا که شرایط مدیریت شده و پروتکل‌های حفاظتی نیز مدنظر بوده است. خداکرمی اظهار کرد: در منطقه آرادکوه که 110 تن زباله‌های عفونی بیمارستانی دفن شده حتی یک مورد ابتلا به کرونا نداشته‌ایم.

کاهش ۷۰ درصدی مسافر در فرودگاه مهرآباد به دلیل کرونا

مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد از کاهش ۶۰درصدی تعداد پروازهای این فرودگاه و ۷۰درصدی مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور خبر داد. به گزارش مهر، ابراهیم مرادی با اعلام این خبر گفت: با شیوع کرونا بیش از ۷۰ درصد کاهش مسافر و ۶۰ درصد کاهش پرواز را در نوروز ۹۹ در فرودگاه مهرآباد تجربه کردیم که البته این کاهش با توجه به کنترل بیماری مطلوب است ولی تأثیر منفی در حمل و نقل دارد. مدیرکل فرودگاه مهرآباد افزود: از اواسط بهمن ۹۸ آماده پذیرش پروازهای نوروزی بودیم که متأسفانه با شیوع بیماری دچار رکود زیادی شدیم. وی با بیان اینکه در فرودگاه مهرآباد مسافران با دوربین‌های حرارتی تب سنج کنترل می‌شوند و عملیات ضدعفونی به‌طور مرتب انجام می‌شود، گفت: برای ایجاد فاصله اجتماعی محل‌های دریافت کارت پرواز و تحویل بار نشانه گذاری شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران