شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن در ۹ استان باقی مانده از جمله تهران و شهرهای جدید از صبح فردا چهارشنبه ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود.

ثبت‌نام مسکن ملی در استان تهران از ۲۱ اسفند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام جاماندگان طرح اقدام ملی مسکن در ۹ استان باقی مانده از جمله تهران و شهرهای جدید از صبح فردا چهارشنبه ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مرحله دوم نام نویسی از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران و ۸ استان دیگر از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه آغاز می‌شود و در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۲ اسفند به پایان می‌رسد، متقاضیان برای نام نویسی به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir مراجعه کنند.

او افزود: ثبت‌نام برای تمامی شهرهای جدید از جمله شهرهای استان تهران و البرز شامل پردیس، پرند، ایوانکی و هشتگرد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه انجام می‌شود. همچنین با توجه به اینکه نام نویسی از ابتدای هفته جاری در ۲۱ استان شامل شهرهای جدید نبوده در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شهرهای جدید استان‌های مذکور را هم شامل می‌شود و در استان‌هایی که شهرهای جدید دارند ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

محمودزاده درباره اضافه شدن مواردی همچون در اولویت قرار گرفتن خانوارها براساس تعداد افراد تحت تکفل تصریح کرد: هیچگونه شرط جدیدی برای ثبت‌نام اضافه نشده است اما با توجه به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و در نظر گرفتن این موضوع که همه مردم بتوانند صرف نظر از برخوردار بودن از اینترنت پرسرعت یا عدم برخورداری اقدام به ثبت‌نام کنند مکانیزم نام‌نویسی را تغییر دادیم و دیگر مثل سابق که پس از پر شدن ظرفیت سایت بسته می‌شد نیست.

جزییات پایش مسافران در ناوگان اتوبوسی

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه مردم در شرایط فعلی به هیچ عنوان سفر نداشته باشند، گفت: مسافران در استان‌های تحت کنترلِ بیشتر، اگر مشکوک به بیماری باشند، بازگردانده می‌شوند.داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت اعزام ناوگان اتوبوسی، مینی‌بوسی و سواری کرایه در حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای، اظهارکرد: از مردم مصرانه خواهشمندیم از انجام سفر پرهیز کنند و ستاد مبارزه با کرونا هم بر همین امر تأکید دارد.او ادامه داد: البته یکسری تصمیمات منطقه‌ای و استانی وجود دارد که هر استان با توجه به فراخور وضعیت شیوع، تصمیمات منطقه‌ای دارند و به آن عمل می‌کند اما آنچه که محرز و مسلم است، مردم باید از سفر غیرضروری اجتناب کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا، مردم نباید سفر کنند با هر وسیله‌ای؛ ‌حال اگر مسافری قصد سفر داشت، ناوگان اتوبوسی‌ طبق وظایف خود برای جابه‌جایی مسافران آماده هستند.باقرجوان تأکید کرد: اتوبوس‌هایی که در مسیرهای مختلف فعالیت می‌کنند، تعطیل نشده‌اند و تردد اتوبوس‌ها وجود دارد چون مصوبه‌ای مبنی بر توقف تردد ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای وجود ندارد، البته مسافران نمی‌توانند با اتوبوس هم در شهرهایی که قرنطینه هستند، وارد شوند و قطعاً اگر مشکلی از نظر جسمی و بیماری داشته باشند، یا آنها را برمی‌گردانند یا 14 روز قرنطینه وجود دارد.او بیان کرد: ‌در پایانه‌های مسافری، مسافران قبل از سوار شدن به اتوبوس، معاینه می‌شوند و اگر دچار مشکل باشند یا تب داشته باشند از سوار شدن آنها جلوگیری می‌شود.مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: ضمن آنکه معمولاً در مسیرهایی که حساسیت بیشتری وجود دارد، نظیر استان‌های گیلان و مازندران، شرکت‌های تعاونی مسافری سعی می‌کنند مسافران بومی آن منطقه را بپذیرند که البته این موضوع به صورت رسمی اعلام نشده است اما می‌دانیم پیش از سفر از آنها پرسیده می‌شود که آیا ساکن آن استان هستند یا خیر.باقرجوان اضافه کرد: البته همان‌گونه که اعلام شد معاینه مسافر قبل از سوار شدن به اتوبوس در پایانه‌ها توسط همکاران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم‌ انجام می‌شود.او تأکید کرد: در حال حاضر موضوع ‌رسمی و مصوبی که اعلام کنیم در فلان مسیر، حرکت ناوگان عمومی تعطیل شده یا نشده است، نداریم.

افزایش ۴ روزه دما در اکثر مناطق کشور

سازمان هواشناسی با پیش بینی افزایش دما در اکثر مناطق کشور طی امروز تا آخر هفته از بارش باران در ۳ استان و دریای عمان طی امروز خبر داد.

به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان از امروز تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور جو آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی‌شده که این افزایش در نیمه شرقی کشور محسوس‌تر است.

روزهای پنجشنبه و جمعه هم به دلیل سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پُرجمعیت احتمال افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی‌شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران