شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مجید فراهانی رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به تشریح بودجه 99 شهرداری تهران پرداخت و گفت:

   اختصاص یک‌سوم بودجه سال 99

به حمل و نقل عمومی و عمران

مجید فراهانی رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به تشریح بودجه 99 شهرداری تهران پرداخت و گفت: 30 درصد بودجه سال 99 اختصاص به حمل و نقل عمومی و عمران دارد. به گزارش فارس، مجید فراهانی رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: بودجه 99 شهرداری تهران مشتمل بر مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها به تصویب رسید و برای تایید هیات تطبیق ارسال می‌شود و امیدواریم در یک هفته آینده بودجه را دریافت کنیم تا سه‌شنبه هفته آینده جلسه علنی شورای شهر برگزار شود. فراهانی تصریح کرد: از بودجه 30 هزار و 500 میلیارد تومانی مصوب شورا یک سوم به حمل و نقل و ترافیک و عمران اختصاص دارد. همچنین 47 درصد بودجه به بودجه سرمابه‌ای مختص شده است. وی افزود: مجموعاً 11 هزار و 200 میلیارد تومان به بودجه حمل و نقل وترافیک اختصاص دارد که رشد 2 هزار میلیاردی داشته ‌ایم و بیشترین رشد را با توجه به مطالبه مردم در رابطه با کاهش آلودگی هوا وتسریع در حمل و نقل عمومی برای این حوزه در نظر گرفته شده است. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه چند اتفاق جدید در بودجه 99 شهرداری تهران رخ داده گفت: قرار دادن 2 هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های محلی در نظر گرفته شده است که از جمله اتفاقات جدید بوده است. 354 محله در سطح شهر تهران داریم و بنا است با مشورت و پیگیری شورایاران منتخب پروژه‌های کوچک مقیاس محلی تصویب شود و در این رابطه 2 هزار میلیارد تومان از بودجه شهر تهران برای سال 99 به مطالبات مردم در سطح محلات اختصاص دارد. رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به بودجه سرمایه‌ای افزود: در بودجه 99 بخش مجزایی برای بودجه سرمایه‌ای داشتیم و نزدیک 5 هزار میلیارد تومان به دیون گذشته شهرداری تهران اختصاص داده شده است. همان‌گونه که می‌دانید دیون گذشته شهرداری تهران به اشخاص حقیقی و حقوقی و بانک‌ها پرداخت نشده است.

   پایانه‌های ورودی شهر تهران محل قرنطینه ندارد

رضا کرمی‌محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه در پایانه‌های ورودی شهر تهران محل قرنطینه وجود ندارد، گفت: به دنبال فعال کردن فروش آنلاین در مراکز میوه و تره بار هستیم.

به گزارش مهر، رضا کرمی‌محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در نشست مشترک مدیران شهری در رابطه با کنترل ویروس کرونا که با حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: در شهرداری تهران با همکاری همه مدیران پنج کارگروه تشکیل شده تا کارها بر اساس یک روال منظم دنبال شود. این کارگروه‌ها نظیر کارگروه بودجه و منابع انسانی با ریاست یکی از مدیران کار خود را شروع کردند. وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که ما در پایانه‌های ورودی شهر تهران محل قرنطینه نداریم اما تمام تلاش مان را می‌کنیم تا مسافران ورودی به شهر تهران عامل انتقال بیماری نباشند.  

   افتتاح دو مرکز جدید نگهداری سگ‌های بدون صاحب در تهران و حومه

احسان صفایی معاون خدمات شهری منطقه ۲۲ تهران با اشاره به تعداد گسترده سگ‌های ولگرد در این منطقه گفت: علاوه بر فعالیت موفق مرکز «دهکده مهربانی» در چیتگر، در حال راه‌اندازی دو مرکز دیگر هستیم. به گزارش مهر،  احسان صفایی گفت:  سال گذشته اولین مرکز نگه‌داری سگ‌های بلاصاحب را در منطقه ۲۲، تحت عنوان «دهکده مهربانی» با تامین هزینه اولیه و زمین آن از سوی شهرداری تهران شاهد بودیم.«دهکده مهربانی» با مدیریت حامیان حیوانات اداره می‌شود و در حال حاضر ۵۰۰ قلاده سگ در آن نگهداری می‌شوند. او از راه‌اندازی دومین مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب در محل پارک جنگلی چیتگر خبر داد و اظهار کرد: تمام سعی‌مان بر این است که تا پایان سال این مرکز افتتاح شود.همچنین یک زمین ۹ هزار متری در منطقه وردآورد برای ایجاد مرکز سگ‌های ولگرد در نظر گرفته شده است، این مرکز نیز در نیمه نخست سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.   

   کاهش ساعات اجرای محدودیت‌های ترافیکی تا پایان سال تمدید شد

یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تداوم کاهش ساعات محدوده‌های ترافیکی تا پایان سال خبر داد. به گزارش تسنیم، در پی شیوع ویروس کرونا و اوج گرفتن این بیماری در هفته جاری، شورای عالی ترافیک نسبت به کاهش ساعات ورود به محدوده‌های ترافیک اقدام و اعلام کرد تا پایان این هفته، ساعات ورود به محدوده‌های ترافیکی از ساعت 8 الی 17 خواهد بود. یوسف حجت درباره تصمیم‌گیری جدید برای ساعات آغاز و پایان ورود به محدوده‌های ترافیکی، اظهار کرد: با توجه به تداوم وجود ویروس کرونا و اینکه وضعیت تغییر چندانی نکرده، ساعات 8 الی 17 برای ورود به محدوده‌های ترافیکی تا پایان سال اعمال خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران