شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه چند پروژه کارگری طرح اقدام ملی مسکن در مناطق صنعتی در آستانه آغاز عملیات اجرایی است، گفت:

مسکن ملی کارگران در حال ورود به مرحله اجرا

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه چند پروژه کارگری طرح اقدام ملی مسکن در مناطق صنعتی در آستانه آغاز عملیات اجرایی است، گفت: از سوی دیگر حدود ۴۵ هزار واحد طرح اقدام ملی در قالب مشارکت به پیشرفت بالای ۳۰ درصد رسیده و ۶۰هزار واحد نیز در مرحله آماده‌سازی زمین قرار دارد. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بعد از اینکه متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن مشخص و به استان‌ها معرفی شدند هم‌اکنون در ادارات کل راه و شهرسازی، نمایندگی‌های بنیاد مسکن و شهرهای جدید در حال تشکیل پرونده هستند و سپس برای افتتاح حساب به بانک معرفی می‌شوند. او افزود: رقم اولیه آورده متقاضیان بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است. مابقی آورده متقاضیان در یک زمان‌بندی تعیین می‌شود. حدود ۱۰۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بانکی است.معاون وزیر راه و شهرسازی درباره متقاضیان حذف شده در فرآیند ثبت نام طرح اقدام ملی گفت: کسانی که واجد شرایط تشخیص داده نشدند می‌توانند از ابتدای اسفندماه به سایت www.tem.mrud.ir مراجعه کنند و به آنها توضیح داده می‌شود که علت واجد شرایط نبودنشان چه بوده است. اگر به هر دلیل اشتباهی رخ داده باشد به روند ثبت نام بازگردانده می‌شوند.محمودزاده همچنین درباره روند اجرای پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: پروژه‌های مشارکتی در شهرهای جدید و سایر شهرها بر اساس قرارداد با پیمانکاران شروع شده که حدود ۴۵ هزار واحد به میانگین پیشرفت بالای ۳۰ درصد رسیده است. او اظهار کرد: در همین قالب مشارکت بیش از ۶۰ هزار واحد هم در مرحله آماده‌سازی زمین قرار دارد، مابقی هم ثبت نامی‌ها است که ۲۴۰ هزار نام‌نویسی کردند و فعلا ۱۴۰ هزار واجد شرایط تشخیص داده شدند ولی به میزان تعیین ظرفیت شده یعنی ۲۴۰ هزار نفر افزایش پیدا می‌کند.

عوارض آزادراه  شمال با تخفیف تعیین می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه‌ و شهرسازی می‌گوید: این وزارتخانه درصدد است عوارض آزادراه تهران - شمال را با تخفیف تعیین کند. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «امیرمحمود غفاری» در خصوص تعیین نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال گفت: در مورد تعیین نرخ عوارض آزادراه‌ها با مشارکت بخش خصوصی فرمول مشخصی وجود دارد. این فرمول تابع میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته از سوی طرف مشارکت و مدل اقتصادی نحوه بازگشت اصل و سود سرمایه‌گذاری در مدت زمان مقرر در قرارداد فی مابین است.

به گفته او، بر اساس قرارداد احداث آزادراه

تهران- شمال، اصل و سود این سرمایه‌گذاری سنگین باید حداکثر ظرف ۱۰ سال پس از آغاز بهره‌برداری بازگشت داده شود. بر این اساس عوارض تردد از این آزادراه، مبلغ قابل توجهی خواهد بود، ولی حسب دستور رییس‌جمهوری و تاکید وزیر راه، این وزارتخانه همه تلاش خود را جهت یافتن راهی برای تعدیل بهای عوارض این آزادراه را به کار گرفته است.

غفاری افزود: در این خصوص قطعا اصل و سود مورد تعهد سرمایه‌گذار بخش خصوصی باید تامین تا امنیت سرمایه‌گذاری در کشور تضمین شود. بر این اساس اگر قرار باشد هر میزانی از مبلغ واقعی نرخ عوارض کاسته شود، مابه التفاوت آن باید از بودجه عمومی تامین شود که با توجه به اینکه این بودجه متعلق به آحاد ۸۵ میلیون نفر ایرانی است و نه فقط جمعیت محدودی که از این آزادراه تردد می‌کنند، این اقدام خلاف انصاف، عدالت و مصالح جامعه است. معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه‌ و شهرسازی ادامه داد: با افتتاح قطعه یک این آزادراه، مراحل اجرایی احداث قطعات دو و سه به طول ۶۹کیلومتر از سرعت بیشتری برخوردار خواهد شد.

آغاز پیش‌فروش بلیت اتوبوس نوروزی از ۱۵ اسفند

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری با اشاره به آغاز پیش‌فروش بلیت اتوبوس ایام نوروز ۹۹ از ۱۵ اسفند، گفت: پیش‌فروش حضوری بلیت اتوبوس ایام نوروز از 15 اسفند آغاز می‌شود البته یک هفته تا 10 روز زودتر پیش‌فروش اینترنتی آغاز خواهد شد.

داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: فعلا تصمیم برای افزایش قیمت بلیت اتخاذ نشده است ضمن اینکه با توجه به شرایط موجود پیش بینی می‌کنیم تقاضا برای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافری (اتوبوس و مینی‌بوس) در ایام نوروز 99 افزایش یابد. او با بیان اینکه پس از سهمیه‌بندی بنزین تقاضا برای استفاده از ناوگان عمومی حمل‌ونقل مسافری جاده‌ای حدود 11 درصد افزایش یافت، افزود: تقاضا برای استفاده از اتوبوس پس از سهمیه‌بندی بنزین حدود

7 درصد افزایش یافته است.مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری با اشاره به اینکه پیش بینی می‌کنیم در ایام عید هم وضعیت تقاضا افزایش یابد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای ایام نوروز با محوریت ایمنی تردد خواهد بود. حتما ناوگان ایمنی تضمینی داشته باشند که در این راستا بخشنامه‌هایی برای اجرا به شرکت‌های حمل‌ونقل ابلاغ شده است.باقرجوان درباره پیش‌فروش بلیت اتوبوس هم افزود: برنامه منظمی برای پیش فروش بلیت داریم و مطابق تقاضا این برنامه‌ها تدوین شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران