شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش برف از چهارشنبه شب در پایتخت آغاز می‌شود،

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش برف از چهارشنبه شب در پایتخت آغاز می‌شود، گفت: از روز جمعه کاهش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی و توصیه می‌شود ‌مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی و صنعتی در دستور کار باشد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: تا یکشنبه هفته آینده در اغلب مناطق کشور شاهد بارش‌های مناسب و ناپایداری جوی هستیم. با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، بارش برف و باران در استان‌های کرمانشاه، همدان، ایلام، کردستان، آذربایجان غربی، لرستان و برخی مناطق اصفهان پیش‌بینی می‌شود. ضیاییان ادامه داد: در 24 ساعت آینده در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان و هرمزگان و همچنین سواحل خزر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: چهارشنبه سامانه بارشی در غرب و جنوب‌غرب کشور تقویت می‌شود و گستره بارش‌ها به دامنه‌های البرز و مرکز کشور نیز کشیده می‌شود. روز پنجشنبه سامانه بارشی در شرق و جنوب کشور فعال خواهد بود و اواخر وقت پنجشنبه از نوار شرقی کشور خارج می‌شود. روز پنجشنبه در اغلب مناطق کشور آسمان ابری و بارانی است که در این روز بارش‌ها در جنوب کشور و شرق شدت بیشتری دارد.  مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز جمعه سامانه بارشی دیگری از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش در سواحل غربی خزر، غرب و شمال‌غرب کشور و دامنه‌های البرز خواهد شد.

وی بیان کرد: روز جمعه ‌کاهش 5 تا 10 درجه‌ای دما ‌در بسیاری از استان‌های کشور خواهیم داشت، بنابراین افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی پیش‌بینی و توصیه می‌شود ‌مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی در دستور کار باشد. مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه هفته آینده غیر از جنوب و جنوب‌شرق، در اغلب مناطق بارش داریم، همچنین کاهش محسوس دما از شنبه در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.  ضیاییان گفت: روز پنجشنبه شرق خلیج‌فارس و دریای عمان و روز جمعه دریای خزر مواج است. وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت با بیان اینکه تا سه روز آینده کمینه دمای تهران زیر صفر است، گفت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری، در برخی ساعات مه‌آلود و اوایل شب بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود و چهارشنبه شب در تهران بارش برف داریم، همچنین روز پنجشنبه در تهران بارش برف خواهیم داشت و روز جمعه نیز آسمان تهران ابری با بارش برف پیش‌بینی می‌شود و این شرایط در روز شنبه نیز حاکم است و بارش برف و سپس کاهش دما را شنبه در پایتخت خواهیم داشت؛ بیشینه و کمینه دما چهارشنبه در تهران 5 درجه و یک درجه زیر صفر خواهد بود.‌ مدیر مرکز پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود؛ همچنین فردا در 21 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران