شماره امروز: ۵۴۷

| | |

زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت:

پیشنهاد خرید دستگاه سنجش «بو» توسط شهرداری

زهرا صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار است از شرکت کنترل کیفیت هوا بخواهیم در بودجه سال آینده ردیفی برای تهیه دستگاه سنجش بو در نظر بگیرد. به گزارش تسنیم، زهرا صدراعظم نوری درباره خرید دستگاه‌های تخصصی برای موارد خاص توسط شهرداری تهران، اظهار کرد: هر نهادی ماموریت‌هایی دارد و براساس آن اقدام می‌کند، اگر قرار باشد هر اتفاقی در سطح شهر رخ می‌دهد را بحران تلقی کنیم باید بگوییم تهران هر روز دچار بحران است. او با اشاره به بوی نامطبوعی که هر از گاهی در شهر تهران متصاعد می‌شود، گفت: این بو در یک زمان محدود از بین می‌رود بنابراین نامش بحران نیست، پدیده‌ای است که رخ داده و باید ریشه‌یابی شود. منشا آن نیز می‌تواند از فاضلاب یا عوامل موثر دیگر باشد. رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اینکه شهرداری باید به دستگاهی مجهز شود که بتواند بو را سنجش و ریشه‌یابی کند یک ضرورت است براین اساس قرار است از شرکت کنترل کیفیت هوا بخواهیم در بودجه سال 99 ردیفی برای تهیه این دستگاه درنظر بگیرد تا بتوانیم به وسیله آن منبع انتشار بو را تشخیص دهیم و ریشه‌یابی کنیم.

درخواست سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر

وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت بنادر کشور گفت: تاکنون حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان درخواست سرمایه‌گذاری در بنادر کشور از سوی بخش‌های خصوصی داخلی صورت گرفته که در حوزه‌های مختلف بندری بوده است. محمد اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاری خارجی هم مشکلی نداریم و با وجود تحریم‌ها، آنها به دنبال سرمایه‌گذاری در بنادر و اجرای طرح‌هایشان هستند. او ادامه داد: به عنوان مثال در بندر امیرآباد انواع و اقسام کارخانه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند که می‌توان به حوزه‌های فعالیت آنها مانند تولید «ام. دی. اف» پیشرفته، فولاد و... اشاره کرد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که صنایع متقاضی سرمایه‌گذاری در بنادر و پسکرانه‌ها غالبا جزو فعالان نمونه در حوزه‌های خودشان محسوب می‌شوند. او اضافه کرد: چند کشور که نمی‌توان از آنها نامی برد، تاکنون سرمایه‌گذاری کرده یا درخواست سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف بندری را ارایه داده‌اند.

آغاز ثبت‌نام مسکن دولتی در استان تهران از ۱۰ صبح امروز

معاون وزیر راه و شهرسازی از اضافه شدن یک شهر دیگر به استان تهران برای ثبت‌نام طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: ثبت‌نام طرح ملی مسکن در تهران از ساعت 10 صبح امروز آغاز می‌شود. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: سهمیه استان و شهر تهران در این مرحله ثبت‌نام حدود ۷۰ هزار واحد است. او ادامه داد: ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌ تهران در 14 شهر آبسرد، شهریار، ورامین، پاکدشت، قرچک، اسلامشهر، رباط‌کریم، پیشوا، دماوند، کیلان، شریف‌آباد، فرون‌آباد، فیروزکوه و صفادشت انجام می‌شود. محمودزاده با بیان اینکه در این 14 شهر برای حدود 20 هزار واحد طرح ملی مسکن ثبت‌نام انجام می‌شود، افزود: برای شهروندان تهرانی هم ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی در جنوب شرق پایتخت از صبح امروز انجام خواهد شد. معاون مسکن و ساختمان با اعلام اینکه ظرفیت ثبت‌نام در این چهار شهر برای شهروندان تهرانی حدود 50 هزار واحد است، تصریح کرد: ظرفیت ثبت‌نام برای استان‌های البرز و قزوین و 5 استانی که قبلا ثبت‌نام در آنها انجام شده و امروز با افزایش ظرفیت ثبت‌نام مجدد انجام خواهد شد، حدود 20 هزار واحد است.

بازارگاه فروش بلیت اتوبوس نداریم

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: فعلا بازارگاه مورد تاییدی که از سوی سازمان راهداری مجوز فروش بلیت اتوبوس داشته باشد، نداریم و مسافران برای تهیه اینترنتی بلیت فقط به سایت شرکت‌های اتوبوسرانی مراجعه کنند. ‌‌داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با فارس، درباره نظارت بر عملکرد ناوگان اتوبوسی جاده‌ای کشور و نحوه شکایت مسافران از کیفیت نامناسب خدمات، اظهارکرد: کانال‌های ارتباطی اتوبوسرانی با مسافران، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین دفاتر نمایندگی سازمان راهداری وحمل و نقل جا‌ده‌ای در پایانه‌های مسافری است. مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: نمایندگان سازمان راهداری در این دفاتر ‌استقرار دارند و یکی از راه‌های ارتباط مسافران اتوبوس بابت اعلام مشکلات اتوبوس‌ها و شرکت‌های تعاونی اتوبوسرانی‌ مراجعه به این دفاتر مستقر در پایانه‌های مسافری است. باقرجوان افزود: اگر ‌مغایرتی بین مشخصات عنوان شده با مشخصات خدمات ارایه شده وجود داشت، ‌نوع وسیله نقلیه و ناوگان مغایر بود، ‌نحوه برخورد راننده و مهماندار مناسب نبود، ‌توقف برای ادای فریضه نماز ‌انجام نشد یا زمان توقف برای نماز مناسب نبود، توقف در مکان‌های نامناسب انجام شد یا انجام رانندگی خطرناک و ناایمن تشخیص داده شد، همه این موارد قابل پیگیری و رسیدگی است. او افزود: مواردی که ذکر شد همه از مصادیقی است که مسافران می‌توانند در صورت مواجهه با آن‌ حتما موضوع را به ما اطلاع‌رسانی کنند و مطمئن باشند به این موضوع رسیدگی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران