شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیمان سنندجی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت و راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه در این زمینه خبر داد.

صدور بلیت برای صندلی اتوبوس‌های پایتخت

پیمان سنندجی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت و راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه در این زمینه خبر داد. سنندجی در گفت‌وگو با فارس، درباره اثر گرانی بنزین بر تعداد مسافران اتوبوس اظهار کرد: در حال حاضر آمار دقیقی در این زمینه مشخص نشده و در حال بررسی این موضوع هستیم، ولی با توجه به شرایط موجود راهکارهای زیادی پیش‌بینی شده است. وی افزود: یکی از این راهکارها امکان خرید صندلی برای مسیرهای خاص توسط مسافر است که این سیستم DRT نام دارد. سنندجی ادامه داد: به‌طور مثال مسیر میدان ونک به آزادی در ساعات پیک ترافیک مسافران زیادی دارد ولی در ساعات غیرپیک تعداد مسافران به‌شدت کاهش می‌یابد. بر همین اساس می‌توانیم برای دو ساعتی که اوج ترافیک است، فروش ساعتی صندلی‌های اتوبوس را انجام دهیم. به‌طور مثال، مسافرین می‌توانند از ساعات 7 تا 7:10 بلیت یک صندلی را برای خود خریداری کنند. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران گفت: سیستمی نیز در این زمینه تهیه شده و امیدواریم در آذرماه راه‌اندازی شود، البته نرخ بلیت این صندلی‌ها کمی بیشتر از اتوبوس‌های معمولی است ولی راهکار مناسبی با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود. وی تاکید کرد: خرید صندلی و رزرو آن سبب می‌شود تا متوجه شویم میزان تقاضا در یک مسیر چه تعداد است و بر همان اساس اتوبوس به تعداد مناسب در زمان خاص پیش‌بینی کنیم. همچنین این موضوع سبب می‌شود که رانندگان اتوبوس‌ مجبور نباشند با سرفاصله کوتاه یا مسافران اندک تردد کنند. سنندجی گفت: برای مسیر نیایش ـ جنت‌آباد و ونک ـ‌ آزادی در ساعات خاص که مسافران زیادی دارند، فروش صندلی‌های اتوبوس به صورت پایلوت آغاز خواهد شد و مسافران می‌توانند به صورت اینترنتی مشابه اتوبوس‌های بین‌شهری صندلی رزرو کنند.

احتمال بارش‌های قدرتمند سیلابی در مناطق گرمسیری

مدیرکل پیشگیری و هشدار سریع هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه درمناطق گرمسیری احتمال بارش سیلابی و بسیار قدرتمندی خواهیم داشت. صادق ضیاییان، مدیرکل پیشگیری و هشدار سریع هواشناسی، در گفت‌وگو با ایلنا، در ارتباط با بارش‌های پربار برف و باران در چند روز آینده، گفت: سامانه‌بارشی موجود در کشور، روز شنبه مناطق وسیع‌تری را شامل خواهد شد. بارش در روز شنبه استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، قم، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال ‌بختیاری، غرب فارس، بوشهر و همچنین سواحل خلیج فارس از استان بوشهر تا خوزستان را درگیر خواهد کرد. انتظار داریم ‌بارش‌های بسیار حجیمی در غرب استان لرستان، ایلام و کرمانشاه داشته‌ باشیم.   مدیرکل پیشگیری و هشدار سریع هواشناسی در خصوص حجم بارش‌‌ها اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های موجود در استان ایلام بارشی تا حداکثر ۴۰ میلی‌متر، کرمانشاه بالای ۴۰ میلی‌متر تا ۴۵ میلی‌متر و در استان‌های بختیاری بالای ۱۱۰ میلی‌متر بارش خواهیم داشت. البته اگر تغییری حاصل شد اطلاعیه‌ها را بروز خواهیم کرد.  وی درباره احتمال سیلاب در استان‌ها گفت: از آنجا که بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود، احتمال سیلاب کمتر است. اما باید آمادگی لازم را در صورت ایجاد بحران داشته باشیم، زیرا حجم بارش‌ها زیاد است و ممکن است در برخی مناطق به صورت سیلاب حادث شود.  ضیاییان گفت: به ویژه این آمادگی در استان‌های بوشهر، غرب استان فارس و خوزستان مهم است. چون این شهر‌ها می‌توانند سیلابی باشند. این‌بارش‌‌‌ها تا روز دوشنبه و سه‌شنبه ادامه خواهد داشت. درمناطق گرمسیری احتمال بارش سیلابی خواهد بود. روز سه‌شنبه در جنوب استان فارس، خوزستان و خراسان جنوبی بارش‌های بسیار قدرتمندی خواهیم داشت. ممکن است نقشه‌ها سامانه بارشی تغییر کند اما آنچه اکنون مشاهده می‌شود بارش‌های حجیمی را در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان خواهیم داشت. طبق نقشه‌های موجود یقینا سیلاب خواهیم داشت.  وی در ارتباط با بازه زمانی سامانه بارشی گفت: بازه زمانی این سامانه در استان‌های مختلف متفاوت است. این سامانه در روز دوشنبه از تهران خارج می‌شود. از روز دوشنبه و سه‌شنبه بارش‌ها در استان هرمز‌گان، سیستان و بلوچستان و کرمان شروع می‌شود. اگر به‌طور کلی بخواهیم بگوییم، تا روز یک‌شنبه نیمه غربی کشور درگیر بارش خواهد بود، از روز دوشنبه به بعد، بارش‌ها جنوب و جنوب شرقی کشور را درگیر خواهد کرد.


                         

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران