شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش برف در تهران تا روز دوشنبه گفت: بارش برف و باران تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش برف در تهران تا روز دوشنبه گفت: بارش برف و باران تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز

(۲۶ آبان) بارش برف و باران در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، دامنه‌های جنوبی البرز در تهران، البرز، قزوین، سمنان و نواحی مرکزی کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب لرستان و استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و برخی نقاط یزد خواهیم داشت. ضیاییان با اشاره به اینکه در خوزستان، شمال و مرکز خلیج فارس، بوشهر، فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: بارش در ارتفاعات فارس و خوزستان به صورت برف است؛ همچنین در این روز شدت بارش در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس است.وی ادامه داد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸ آبان) برف و باران در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز، جنوب، بخش‌هایی از شرق کشور و بارش پراکنده در شمال شرق کشور رخ می‌دهد که بارش در جنوب کشور و در شمال و مرکز خلیج فارس به صورت رگبار و رعد و برق است.به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، شدت بارش طی روز دوشنبه (۲۷ آبان) در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس و شمال و مرکز خلیج فارس است.

او با اشاره به اینکه روز چهارشنبه (۲۹ آبان) سامانه‌ای بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و برف و باران در این نواحی خواهیم داشت، گفت: بارش در این روز در جنوب کشور به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود. همچنین طی این روز کاهش دمای ۷ تا ۱۰ درجه در شمال شرق و شرق کشور خواهیم داشت و دریای خزر و خلیج فارس طی 3 روز آینده مواج است.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ آبان) گفت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری همراه با وزش باد و بارش برف با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای 4 درجه سانتی‌گراد و طی روز دوشنبه نیز ابری همراه با بارش باران و برف و حداقل و حداکثر دمای منفی یک و چهار درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران