شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درباره اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد، گفت:

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درباره اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد، گفت: شهرداری از مصوبه‌ای که به همکاران این اختیار را می‌دهد تا به صورت داوطلبانه بازنشسته شوند، استقبال می‌کند.

به گزارش ایلنا، مظاهریان درباره گزارش مالی 4 ماهه سال جاری شهرداری تهران که در صحن شورای شهر تهران قرائت شد، گفت: افزایش فراتر از برنامه هزینه‌ها در حدی نبود که نگران‌کننده باشد. گزارش 4ماهه بودجه می‌گوید که یک بخش به‌صورت میانگین در 4 ماهه اول سال و نسبت به بودجه کل خود چقدر هزینه کرده و اگر واحدی بیشتر از برنامه‌ای که برای آن پیش‌بینی شده خرج کند، باید در دو 4 ماهه بعدی هزینه‌های خود را تنظیم و کمتر خرج کند.

او با بیان اینکه اضافه خرج در 4 ماهه اول سال می‌تواند غیر طبیعی نباشد به مثالی در این باره اشاره کرد و گفت: برای مثال یکی از نهادهایی که اضافه بر مبلغ 4 ماهه هزینه کرد، ‌بخش رفاه شهرداری بود. این طبیعی است، زیرا در تابستان تورها و سفرهایی برای کارکنان در نظر گرفته می‌شود، در نتیجه در این بازه زمانی شاهد رشد هزینه‌های رفاهی هستیم، در حالی که این هزینه در پاییز کاهش می‌یابد.

مظاهریان افزود: یا در بخش‌های دیگر ممکن است آغاز به کار پروژه‌ها در 4ماهه اول باشد و به همین دلیل باید هزینه بیشتری صرف شود، اما اینها نشانه‌هایی است که بودجه در حال کنترل است.

معاون شهردار با اشاره به اینکه این آمار در معاونت‌های شهرداری و به نیت شفاف‌سازی تهیه شده است، تصریح کرد: ‌در بخش هزینه‌ای گزارش موضوع نگران‌کننده‌ای ندیدم. این گزارش ‌هشدار خوبی بود، به بخش‌هایی که خرج بیشتر از برنامه داشتند تا بدانند معاونت برنامه‌ریزی و شورای شهر بیدار هستند و هزینه و درآمد شهرداری را رصد می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه از یک طرف در حوزه رفاه شاهد رشد هزینه‌ها بودیم و در بعضی بخش‌ها هزینه کمتری شده است، ‌گفت: باید دقیق‌تر دید که چه پروژه‌هایی در حال انجام است. اما حقیقت این است که گزارش 4ماهه نگران‌کننده نیست که چه بخشی زیادتر خرج کرده و کدام بخش کمتر. اما به همه دستگاه‌ها هشدار لازم داده شده و این وظیفه مدیران هر یک از بخش‌هاست که نظارت دقیق‌تری روی حوزه‌های تحت سرپرستی خود داشته باشند.

او درباره افزایش هزینه دفتر شهردار نیز گفت: سیاست شفافیت در شهرداری و معاونت برنامه‌ریزی و بودجه باعث شده که هیچ بخشی مجزا نباشد و دفتر شهردار نیز مستثنی نیست. شهردار در جریان مخارج هستند و از شفافیت و مدیریت هزینه‌ها استقبال کردند. در بسیاری از موارد روشن است که برنامه‌های کنترلی شروع شده و هزینه‌ها به تناسب تقسیم می‌شود و در طول سال این هزینه‌ها متعادل خواهد شد.وی درباره اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد که توسط شورای نگهبان به تصویب رسیده است، در شهرداری تهران گفت: در شهرداری حدود 300 نفر داوطلب بازنشستگی داریم، اما برای تامین پاداش پایان خدمت نیازمند بودجه‌ای معادل 74 میلیارد تومان هستیم که در کوتاه‌مدت به بودجه شهرداری فشار می‌آورد، اما در درازمدت به نفع شهرداری و همچنین کارمندان است. شهرداری از این مصوبه که به همکاران این اختیار را می‌دهد تا به صورت داوطلبانه بازنشسته شوند استقبال می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران