شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس اطلاعات منتشر شده در اطلس کیفیت زندگی شهر تهران مناطق ۳، ۱۰ و ۶ به نسبت سایر مناطق،

ساکنان کدام مناطق تهران از وضعیت ترافیک ناراضی‌ترند

بر اساس اطلاعات منتشر شده در اطلس کیفیت زندگی شهر تهران مناطق ۳، ۱۰ و ۶ به نسبت سایر مناطق، کم‌ترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله‌شان دارند.

به گزارش مهر، به تازگی گزارشی از ارزیابی کیفیت زندگی در کلان‌شهر تهران توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منتشر شده که در بخشی از آن به موضوع رضایت وضعیت ترافیکی محله پرداخته شده است.

 در این پیمایش از شهروندان خواسته شده تا رضایت خود را از وضعیت ترافیک در محله‌شان اعلام کنند. بر اساس اظهارنظر شهروندان کم‌ترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق شمالی و مرکزی تهران وجود دارد و ساکنان مناطق ۳، ۱۰ و ۶ کم‌ترین رضایت از وضعیت ترافیک در محله خود را اعلام کرده‌اند.

در مقابل از نظر شهروندان بیشترین رضایت از وضعیت ترافیک در مناطق ۲۲، ۲۱ و ۲۰ بوده است. در بین محله‌های تهران شهروندان ساکن زعفرانیه اوین، کاووسیه، محمودیه و سلیمانی- تیموری کمترین رضایت را از وضعیت ترافیک محله شان اعلام کرده‌اند و بیشترین رضایت در محلات المپیک، غزالی (منطقه ۱۲)، نفت و کوهسار وجود دارد.

در بخش دیگری از اطلس کیفیت زندگی شهر تهران به موضوع رضایت از جای پارک خودرو در محله پرداخته شده که بر اساس اطلاعات منتشر شده، ساکنان محلات غربی پایتخت معتقدند در محله شان راحت‌تر جای پارک پیدا می‌شود اما مناطق مرکزی و شمالی در این خصوص نارضایتی بالایی دارند. بر اساس این اطلاعات رضایت کلی شهروندان تهرانی در خصوص پیدا کردن جای پارک پایین است اما با این وجود بیشترین رضایتمندی مربوط به مناطق ۲۲، ۲۱ و ۲۰ است و کمترین رضایت نیز در مناطق ۱۰، ۷ و ۳ اعلام شده است. دهکده المپیک، دانشگاه شریف در منطقه ۲۲ و سپهر با بیشترین نمره رضایت و محله‌های کاووسیه، داوودیه، شمیران نو، امانیه و زعفرانیه کمترین رضایت را به دست آورده‌اند. رضایت از کیفیت پیاده رو‌ها در محلات نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که در این پیمایش به آن پرداخته شده است.رضایت کلی شهروندان تهرانی در این بخش کمتر از متوسط است.  ساکنان مناطق ۱۶، ۲۲ و ۲۰ بالاترین میزان رضایت را داشته و ساکنان منطقه‌های ۱۰، ۳ و یک نیز کمترین رضایت را ابراز کرده‌اند.

در میان محله‌های شهرتهران، دانشگاه شریف، ارم، دریا، علی آباد جنوبی و بعثت بیشترین نمره را از جهت رضایت شهروندان از کیفیت پیاده رو به دست آورده‌اند و کمترین میزان رضایت نیز در محله‌های سلیمانی-تیموری، امامزاده قاسم، داوودیه، ولی آباد و زعفرانیه گزارش شده است.

امسال هوای تهران 120 روز پاک و سالم بود

از ابتدای سال، تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۹۵ روز هوای سالم، ۲۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است. به گزارش فارس، این در حالی بوده که در مدت مشابه سال گذشته پایتخت ۸ روز هوای پاک، 110 روز هوای سالم و ۲۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.

املاک مناطق ۲۲گانه پایتخت سرشماری می‌شوند

معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران با اشاره به اینکه ششمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران که با تایید شورای اسلامی شهر و مستند به ماده ۹ قانون نوسازی و عمران بزودی آغاز می‌شود گفت: این اقدام شامل سرشماری تمامی املاک مسکونی و غیرمسکونی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و حریم شهر تهران است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، عبدالحمید امامی در نخستین نشست ستاد عالی ممیزی املاک شهر تهران افزود: با انجام ممیزی املاک و با اطلاعات به دست آمده می‌توان بر اساس نیازهای احصاء شده؛ برنامه‌ریزی‌های لازم جهت بهبود شرایط زندگی در شهر را انجام داد.

وی با اشاره به ضرورت بهروز شدن ممیزی املاک شهر تهران بر اساس مصوبات قانونی اضافه کرد: مدیریت شهری نیازمند اطلاعات دقیق و به‌روز شهری است که این امر از طریق انجام درست ممیزی املاک حاصل می‌شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: جمع‌آوری اطلاعات، مشخصه اصلی طرح ممیزی املاک است و این طرح یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های شهرداری‌ها به منظور به‌روزرسانی پایگاه اطلاعات املاک شهر تهران است.

بر اساس این گزارش، پنجمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران در سال ۱۳۸۶ با رویکرد بهروزرسانی بانک اطلاعات املاک و شناسایی تخلفات ساختمانی آغاز و مدت ۵ سال به طول انجامید.

با توجه به ضرورت بهروزرسانی بانک اطلاعات املاک، صحت و دقت لازم در جمع‌آوری اطلاعات با گذشت حدود ۱۰ سال، ششمین مرحله ممیزی املاک شهرتهران با استناد به ماده۹ قانون نوسازی و عمران شهری، در سال جاری در حال انجام است که طی آن سرشماری از تمامی املاک مسکونی و غیرمسکونی مناطق ۲۲گانه شهرتهران انجام می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران