شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148431 | |

بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها صبح پنج‌شنبه به ریاست مرتضی الویری برگزار شد

بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها صبح پنج‌شنبه به ریاست مرتضی الویری برگزار شد و در ابتدا این اجلاس محمد قانبیلی نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور نسبت به برخی از موضوعات در این نهاد اعتراض کرد و در ادامه تنشی بین قانبیلی و برخی اعضاء صورت گرفت.

مرتضی الویری، رییس شورای عالی استان‌ها نیز درباره تنش ایجاد شده در ارتباط با اخذ حق الجلسه شرکت اعضای این شورا در مجامع و جلسات مختلف گفت: تعدادی از اعضای شورای عالی استان‌ها تمایل به شرکت در مجامع و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی دارند که ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و آنها را معرفی می‌کنیم. قطعاً برای شرکت در این جلسات باید حق‌الجلسه دریافت کنند و به دلیل اینکه عضویت در شوراها شغل محسوب نمی‌شود، گرفتن این حق‌الجلسه بلامانع است ولی با توجه به اینکه منابع مالی ما محدود است نمی‌توانیم مبلغی را در این خصوص پرداخت کنیم. اما حضور در مجامع یا تشکل‌هایی که نماینده شورای عالی استان‌ها در آنها حق رأی دارد حق‌الجلسه آن پرداخت می‌شود. در حقیقت اگر نماینده ما از استانی برای شرکت در چنین جلساتی در تهران حضور پیدا کند موظف هستیم حق الجلسه آن را پرداخت کنیم که این جلسات حدود سه یا چهار جلسه است که حق‌الجلسه به آن تعلق می‌گیرد که در هیات‌های مختلف این جلسات برگزار می‌شود. یکی از اعضا (قانبیلی) یک سال بود که در مجامع مختلف شرکت کرده بود و مبلغ 18 میلیون تومان دریافت کرده بود، از این رو، ما در این جلسه تصویب کردیم که از این پس فقط با توجه به محدودیت منابع مالی، جلساتی که حق رأی وجود دارد برای آن حق الجلسه پرداخت شود.

پس از صحبت‌های رییس شورای عالی استان‌ها، قانبیلی در جمع خبرنگاران نسبت به صحبت‌های الویری واکنش نشان داد و گفت: بنده به عنوان نماینده شورا در هیات نظارت کشور که در وزارت کشور برگزار می‌شود با حق رأی حضور داشته‌ام. بنده مجموعاً در طول سال 97 در 57 جلسه حضور پیدا کردم که حدود 10 جلسه آن در مجلس بود و مبلغ 18 میلیون تومان را بابت حق ایاب و ذهاب! دریافت کرده بودم. بنده از پردیس برای شرکت در این جلسات به تهران می‌آیم و برای حضور در این جلسات مصوبه پرداخت حق‌الجلسه وجود دارد، لذا به این ترتیب بنده بابت حق‌الجلسات از شورای عالی استان‌ها طلبکار هستم و علاوه بر مبلغ 18 میلیون تومان بابت ایاب و ذهاب، باید حق‌الجلسات نیز پرداخت شود و این رقم بابت هزینه ایاب و ذهاب بنده برای شرکت در جلسات مجمع شورای عالی استان‌ها است. به گزارش تسنیم، وی در پاسخ به اینکه در صورتی که شورا دیگر مبلغی تحت عنوان هزینه‌ ایاب و ذهاب پرداخت نکند آیا شما باز هم در این مجامع شرکت خواهید کرد یا خیر، گفت: مگر بنده برای دریافت پول این مجامع می‌روم، الحمدلله بنده آنقدر دارم که با 10 تا 15 میلیون زندگی نکنم! بر اساس این گزارش، وی در ادامه عکسی در ارتباط با چکی به مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان در گوشی موبایل خود به خبرنگاران نشان داد و گفت: این چک بابت مبایعه‌نامه یک ملک بوده است. وی در پاسخ به اینکه کارتان چیست؟ گفت: کار ما آشغال است و آشغال جمع  می‌کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران