شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 147932 | |

مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی گفت: شهروندان برای استفاده از ۲۰ روز تردد رایگان در محدوده طرح‌کاهش آلودگی هوا، فقط تا پایان تیرماه فرصت ثبت‌نام در سامانه «تهران من “ را دارند.

مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی گفت: شهروندان برای استفاده از ۲۰ روز تردد رایگان در محدوده طرح‌کاهش آلودگی هوا، فقط تا پایان تیرماه فرصت ثبت‌نام در سامانه «تهران من “ را دارند.

به گزارش فارس، عمار سعیدیان‌فر مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی درباره مهلت ثبت‌نام در سامانه «تهران من “، اظهار کرد: همه رانندگانی که قصد تردد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) را دارند باید حتما در سامانه «تهران من “ ثبت‌نام کنند.

او افزود: خودروهایی که در این سامانه ثبت‌نام کرده باشند پس از هر تردد یک ماه فرصت داشته است که عوارض خود را بپردازند و در صورتی که در مهلت یک ماهه عوارض مربوطه را پرداخت نکنند، مشمول جریمه رانندگی و هم عوارض خواهند شد.شهروندان در صورتی که بخواهند از 20 روز تردد رایگان در محدوده کاهش آلودگی هوا بهره‌مند شوند حتماً باید تا پایان تیر در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کرده باشند در غیر این‌صورت امکان استفاده از تردد رایگان برای آنها وجود نخواهد داشت.

او گفت: استفاده از 20 روز تردد رایگان برای تهرانی‌ها و 15 روز برای شهرستانی‌ها است و نیازی نیست به غیر از مشخصات فردی و مشخصات خودرو، محل سکونت در سامانه «تهران من» ثبت شود.

همچنین افرادی که سال گذشته در سامانه ثبت نام کرده‌باشند، نیاز به ثبت نام جدید ندارند.

مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته نرخ طرح ترافیک مینی‌بوس‌ها براساس تعرفه عادی محاسبه شده است، گفت: در تلاش هستیم که بخشی از عوارض اخذ شده را به جیب رانندگان مینی بوس بازگردانیم.

او درباره اعتراض رانندگان مینی‌بوس از نرخ طرح ترافیک که در سامانه «فارس من» ثبت شده بود، اظهار کرد: جلسه مشترکی در معاونت حمل و نقل و ترافیک با رانندگان مینی‌بوس داشتیم که براساس آن، توافقی بین طرفین منعقد شد.

او افزود: در سال جاری، رانندگان مینی‌بوس از تخفیف ۷۰ درصدی نرخ ترافیک بهره‌مند شده‌اند و طی مذاکرات صورت گرفته و تمهیدات پیش‌بینی شده، قرار است بخشی از عوارض دریافت شده از عوارض طرح ترافیک سال گذشته رانندگان مینی‌بوس به آنها بازگردانده شود.

مدیر ساماندهی طرح‌های ترافیکی با اشاره به اینکه سال گذشته رانندگان مینی‌بوس نرخ طرح ترافیک آنها براساس تعرفه‌ عادی محاسبه شد، اظهار کرد: در مورد میزان عوارضی که قرار است به آنها بازگردانده شود، مجوزی از شورای شهر لازم داریم که پیگیر این مساله هستیم. حدود ۷۰۰ مینی‌بوس شامل این موضوع شده که همه آنها در بخش خصوصی فعالیت و مسافران را در سطح شهر جابه‌جا می‌کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران