شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 147784 | |

پیروز حناچی، شهردار تهران روز گذشته در افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی «دوچرخه شهری و حمل و نقل پاک» بابیان اینکه زمینه موضوع حمل و نقل پاک، سند کم نداریم، گفت:

پیروز حناچی، شهردار تهران روز گذشته در افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی «دوچرخه شهری و حمل و نقل پاک» بابیان اینکه زمینه موضوع حمل و نقل پاک، سند کم نداریم، گفت: براساس سند باید تا سال ۱۴۰۴ سهم دوچرخه از سفرهای درون شهری ۱.۵ درصد باشد اما حالا کمتر از یک درصد است. امیدواریم بتوانیم این مهم را در مدت زمان معقول افزایش دهیم.

حناچی گفت: اواسط دهه ۴۰ را به یاد داریم که در بسیاری از شهرهای کوچک اصلا خودرویی وجود نداشت و همه از دوچرخه استفاده می‌کردند و حتی در تهران بسیاری از کسبه از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده می‌کردند و حالا ما باید به اصل خود برگردیم. او با بیان اینکه ما باید در این دوران اولویت‌ها و اهداف خود را تعریف کرده و براساس آن منابع را تخصیص دهیم گفت: اهمیت اول ما جان انسان‌ها است هرچند که ما در تهران از پدیده موتورسیکلت‌ها نیز رنج می‌بریم که کمتر به آن توجه شده است. شهردار تهران با بیان اینکه ۱۰ درصد آلودگی هوای تهران به دلیل وجود موتورسیکلت است، گفت: سالی ۷۰۰ نفر در تهران جان خود را در تصادفات از دست می‌دهند که نیمی از آنها موتور‌سوار هستند و نیمی دیگر براثر برخورد با موتور سیلکت‌ها جان خود را از دست می‌دهند که این آمار تکان‌دهنده است چرا که معمولا کسانی که از موتورسیلکت استفاده می‌کنند از هیچ قاعده‌ای پیروی نمی‌کنند و به نظرم باید فضای اجتماعی سنگینی علیه این افراد ضد زندگی ایجاد شود چرا‌که هیچ قاعده‌ای را رعایت نکرده پس لزومی ندارد که شهر قاعده آنها را بپذیرد. او با بیان اینکه ساماندهی آنها سخت است چرا که 3 میلیون جمعیت دارند گفت: صادق‌خان شهردار لندن هنگامی که به عنوان شهردار انتخاب شد سندی منتشر کرد که وضعیت سلامت مردم شهرش را نشان داد و حالا ما با استناد به آمار وزارت بهداشت می‌گوییم که سالانه ۵۷ هزار نفر در تهران فوت می‌کنند و در روزهایی که هوا آلوده‌تر است آمار مرگ و میر به صورت روزانه معنادار می‌شود. این آمارها نشان می‌دهد آلودگی هوا ارتباط مستقیمی با مرگ و میر افراد دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران