شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144589 | |

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کنترل و رصد خودروهای دیزلی فاقد معاینه فنی از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۷۵۰خودرو دیزل تاکنون ارزیابی و پایش شده‌اند.

رصد خودروهای دیزلی از ابتدای سال جاری

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کنترل و رصد خودروهای دیزلی فاقد معاینه فنی از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۷۵۰خودرو دیزل تاکنون ارزیابی و پایش شده‌اند.

به گزارش ایسنا، محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته اقداماتی برای ارتقای معاینه فنی، رفع تقلب‌ها و تخلفات معاینه فنی خودروهای سبک انجام‌ شده است اما برای معاینه فنی خودروهای دیزلی اقدامی جدی صورت نگرفته بود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری رصد و کنترل معاینه فنی خودروهای دیزلی با جدیت در حال انجام است.معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با اجرای مرحله دوم طرح کاهش یا

Low Emission Zone (محدوده کم‌آلاینده) از آبان ماه سال گذشته، کلیه خودروهای سبک و سنگین برای تردد در شهر تهران در هر ساعت از شبانه‌ روز و همه روزهای هفته باید برگه معاینه فنی داشته باشند. به‌ عبارتی‌ دیگر تست‌های معاینه فنی به‌ عنوان یک الزام زیست‌محیطی مورد توجه قرار گرفته است.پورسیدآقایی با بیان اینکه خودروهای دیزلی که در شهر تردد می‌کنند، سهم قابل‌توجهی در انتشار آلایندگی دارند، اظهارکرد: بسیاری از خودروهای سنگین را در سطح شهر می‌بینیم که با وجود داشتن برگه معاینه فنی، دودزا هستند.از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷۵۰ دستگاه خودروی دیزلی توسط اکیپ تست کنار جاده‌ای مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است که از این تعداد ۹ درصد فاقد معاینه فنی بودند.معاینه فنی ۱۰۵ دستگاه خودرو به علت مردودی در آزمون تست آلایندگی نیز ابطال‌ شده و در مجموع ۱۶۹ دستگاه خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی یا مردودی در تست آلایندگی، اعمال قانون شده‌اند.

کاهش زمان سرویس‌دهی در خط ۶ مترو

بنابر اعلام شرکت بهره‌برداری متروی تهران

سرویس دهی در خط 6 مترو از روز چهارشنبه (۲۵ اردیبهشت) تا اطلاع ثانوی از ساعت 6:30صبح شروع و ساعت ۲۱ خاتمه می‌یابد.

به گزارش مهر، این کاهش زمان بهره‌برداری به منظور برخی اقدامات اجرایی لازم برای توسعه خط 6 تا ایستگاه امام حسین(ع) و بهینه‌سازی شرایط موجود در این خط مترو است. در حال حاضر خط 6 متروی تهران به طول ۹ کیلومتر و با ۳ ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا در بخش جنوبی این خط در حال بهره‌برداری است.

خط6 با ۳۸ کیلومتر طول و ۳۱ ایستگاه طراحی شده است که از ایستگاه کوهسار در سولقان واقع در شمال غرب شروع و تا ایستگاه حضرت عبدالعظیم در جنوب شرق ادامه می‌یابد و ایستگاه میدان شهدا در خط 6 با خط ۴ تقاطعی بوده و مسافران می‌توانند بین خطوط ۶ و ۴ تبادل سفر داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران