شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیروز حناچی، شهردار تهران از دیدار خود با ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه خبر داد.

پیروز حناچی، شهردار تهران از دیدار خود با ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش مهر، حناچی با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس قوه قضاییه گفت: به تازگی جلسه خوبی با ایشان داشتیم. این جلسه با هدف تبریک به مناسبت انتصاب آقای رییسی و بیان برخی مشکلات و مسائل برگزار شد و ایشان هم قول همکاری دادند.او از ذکر جزییات بیشتر این دیدار خودداری کرد.حناچی در ابتدای سخنان خود در دهمین جلسه شورای معاونان و مشاوران شهرداری تهران بر ضرورت جلوگیری از تصرف پیاده‌روها توسط کارگاه‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: به نظر می‌رسد هر سازنده‌ای که می‌خواهد ساخت و ساز کند به خود حق می‌دهد پیاده رو را تصرف کند. بطوری که دیده می‌شود در برخی موارد افراد پیاده مجبور می‌شوند از خیابان برای تردد استفاده کنند که این امر می‌تواند خطرآفرین باشد. به‌طور کلی، کارگاه‌های عمرانی حق ندارند پیاده‌روها را تصرف کنند و شهرداران مناطق باید مانع این اتفاق شوند.او درباره وضعیت مدیریت پسماند در پایتخت هم گفت: وضعیت آرادکوه مناسب نیست و دیر یا زود باید چاره‌ای برای آن بیاندیشیم. واقعیت این است که شیوه جمع‌آوری زباله‌ها به شکل فعلی که سطل‌های بزرگ در شهر قرار داده می‌شوند، یکی از عوامل شکل‌گیری این معضل است. بپذیریم که بازیافت زباله، منبع درآمد خوبی است و باید به سرعت آن را ساماندهی کنیم. در این زمینه از سایر کلان‌شهرها عقب هستیم.

حناچی همچنین بر تشویق کارکنان فعال و پرتلاش شهرداری تهران تاکید و تصریح کرد: باید نشان دهیم شخصی که خلاقیت نشان می‌دهد و خوب کار می‌کند با فردی که مسوولیت‌پذیر نیست و به وظایف و تعهداتش پایبند نمی‌ماند، برابر نیستند. ضمن برخورد با تخلفات اداری، آنها که خوب کار می‌کنند باید تشویق شوند. نکته دیگر به کارگیری بانوانی است که در ارزیابی‌های سلامت کاری و تخصصی امتیاز بالایی کسب کرده‌اند. این افراد باید امکان رشد در مدیریت شهری را داشته باشند و لازم است تمهیدات لازم برای انتصاب بانوان در رده‌های مدیریتی فراهم شود.شهردار تهران با تاکید بر اقدام عاجل برای افزودن اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم ایده خرید اتوبوس‌های دست دوم باکیفیت اروپایی که قیمت آنها نسبت به اتوبوس‌های نو بسیار مقرون به صرفه‌تر است، می‌تواند مناسب باشد. برای انجام این کار می‌توانیم از دولت بخواهیم یک مصوبه استثنا در نظر بگیرد. به هر حال وضعیت ایستگاه‌های اتوبوس در ساعات پیک اصلاً مناسب نیست و باید برای آن تدبیری بیاندیشیم.

احتمال تحقیق و تفحص از بانک شهر از دیگر موضوعاتی بود که شهردار تهران به آن پرداخت. حناچی در این رابطه عنوان کرد: در صورتی که تحقیق و تفحص تصویب شود مجموعه شهرداری باید همکاری‌های لازم را داشته و در عین حال مراقب باشد که برند بانک شهر در این تحقیق و تفحص آسیب نبیند.او همچنین با اشاره به ساخت موزه پرواز در بوستان ولایت (قلعه مرغی) گفت: من معتقدم علاوه بر قلعه مرغی در دوشان تپه هم باید موزه پرواز داشته باشیم، اما این موزه باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که خطوط پرواز این دو نقطه حفظ شوند چرا که درصورت بروز بحران احتمالی در تهران، مهرآباد به تنهایی نمی‌تواند خدمات رسانی کند.برای اجرای طرح موزه پرواز باید آشیانه‌هایی که در دوره پهلوی اول ساخته شده‌اند، مرمت و بازسازی شوند. محل فعلی پارک بانوان هم پیش‌تر آموزشکده خلبانی بود و خلبانان علاقه دارند آنجا موزه خلبانی احداث شود که می‌توانیم این طرح را هم پس از بررسی‌های لازم و طرح در شورای شهر، اجرایی کنیم.

شهردار تهران در این جلسه به موضوع سد معبر نیز پرداخت و تصریح کرد: در برخی نقاط شهر وضعیت سد معبر نامطلوب است، در حالی که با اقداماتی که در نوروز انجام شد این مشکل کم رنگ شده بود. در حال حاضر اما دوباره به عقب برگشته‌ایم به عنوان مثال، اطراف متروی تئاتر شهر و چهار راه ولیعصر (عج) از این حیث شرایط بدی پیدا کرده که باید ساماندهی شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران