شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142186 | |

کاخ سفید به پروازهای مستقیم ایران به ونزوئلا واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یکی از مقام‌های کاخ سفید که نخواست نامش منتشر شود

واکنش کاخ سفید به پروازهای مستقیم تهران-کاراکاس

کاخ سفید به پروازهای مستقیم ایران به ونزوئلا واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یکی از مقام‌های کاخ سفید که نخواست نامش منتشر شود، در واکنش به پروازهای مستقیم شرکت هواپیمایی ماهان به ونزوئلا گفت: باور داریم که پروازهای مستقیم شرکت ماهان به ونزوئلا یک حرکت سیاسی است که هیچ‌گونه ضرورت و منطق تجاری ندارد.

این مقام کاخ سفید افزود: از دیدگاه ما، این مساله آشکار و روشن است که هیچ دلیل تجاری برای انجام این پروازها در حال حاضر وجود ندارد.

وی گفت: معتقدیم این پروازها یک حرکت سیاسی است که هیچ گونه کمکی به مردم ونزوئلا نخواهد کرد، چرا که روند تغییراتی که ما به دنبال آن هستیم را سرعت نخواهد بخشید.

روزهای پنجشنبه طرح ترافیک و  زوج  و  فرد اجرا  نمی‌شود

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از عدم اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی پیرحسینلو در مورد آخرین وضعیت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه گفت: در سال گذشته شورای ترافیک تهران تصویب کرد که طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه نیز همچون روزهای جمعه اجرا نشود. او با بیان اینکه در دو هفته پایانی سال گذشته تصمیم بر آن شد که در راستای نظم‌بخشی به تردد و کاهش ترافیک ناشی از خریدهای آخر سال، مجددا به صورت موقت طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اجرا شود، افزود: حالا با آغاز سال جدید، طرح ترافیک و زوج و فرد همچون سال گذشته اجرایی می‌شود، یعنی در روزهای پنجشنبه همانند جمعه‌ها تردد در هر دو محدوده بدون محدودیت قابل انجام و رایگان است. مشاور معاونت شهردار تهران اظهار کرد: البته از تیرماه که قرار است طرح زوج یا فرد حذف شود و ضوابط جدید محدوده آلودگی هوا جایگزین آن شود، مقرر شده که در روزهای پنجشنبه طرح ترافیک نداشته باشیم، اما از سهمیه ۲۰ روز محدوده دوم کسر شود و پس از ۲۰ روز نیز عوارض محدوده دوم که نصف عوارض طرح ترافیک تعیین شده، دریافت شود.

افزایش «کرایه تاکسی» معطل اعلام نرخ تورم

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: در صورت اعلام نرخ تورم از سوی مرکز آمار، نرخ کرایه‌های تاکسی از پایان فروردین افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا علیرضا قنادان در مورد آخرین نرخ کرایه‌های تاکسی‌ها در سال جدید با بیان اینکه در دی ماه سال گذشته لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر ارسال شده و پس از تصویب، مورد تایید فرمانداری نیز قرار گرفت؛ گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر، نرخ کرایه‌های جدید بر اساس نرخ رسمی تورم در انتهای سال ۹۷ محاسبه می‌شود که براین اساس باید نرخ تورم از سوی مرکز آمار ایران اعلام شود.

وی با بیان اینکه از مرکز آمار ایران برای اعلام نرخ رسمی تورم استعلام کردیم و امیدواریم هر چه سریعتر پاسخ نامه داده شود گفت: امیدواریم تا اواخر فروردین ماه یا نهایتاً اول اردیبهشت بتوانیم نرخ جدید کرایه‌های تاکسی را اعمال کنیم هرچند که مقدمات کار برای تغییر برچسب‌ها و اصلاح قیمت‌ها در پایانه‌ها در دستور قرار گرفته است. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه فرمول نرخ‌گذاری در سال گذشته تغییر کرده و بر اساس مسافت و زمان سفر نرخ مشخص می‌شود، افزود: البته رانندگان تاکسی نمی‌توانند تا زمانی که برچسب کرایه بر روی خودروی آنها نصب نشده یا تابلوی اعلام نرخ پایانه‌ها نصب نشده است، نسبت به افزایش کرایه اقدام کنند.

35 محور استان خوزستان مسدود است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 35 محور استان خوزستان به دلیل آبگرفتگی مسدود است، گفت: تنها راه شریانی مسدود در استان محور اهواز- شوش- اندیمشک است و 70 سانتیمتر آب روی این جاده جاری است و در حال حاضر ترددها از محور جایگزین اهواز- شوشتر- اندیمشک انجام می‌شود.

عبدالهاشم حسن‌نیا، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت راه‌های استان خوزستان اظهار کرد: پیش از شروع بارندگی هشدارهایی داده شد و از همان زمان همکاران ما در استان خوزستان اقدام به انجام عملیات راهداری از دو جبهه کاری؛ اول در ساخت و ترمیم سیل بندها و دوم انجام عملیات برای باز نگه داشتن راه‌ها انجام دادند. وی ادامه داد: 350 دستگاه ماشین آلات راهداری سبک، نیمه‌سنگین و سنگین در منطقه مستقر شده‌اند، همچنین 50 دستگاه ماشین‌آلات راهداری از استان‌های هرمزگان، بوشهر، تهران، یزد، فارس و کهگیلویه و بویراحمد به استان خوزستان منتقل شد و از سوی بخش خصوصی هم 30 دستگاه ماشین آلات تامین کردیم. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گشت‌های راهداری در تمام مسیرهای سیلابی حضور دارند، گفت: تنها راه شریانی مسدود در استان محور اهواز- شوش- اندیمشک است و 70 سانت آب بر روی این جاده جاری است. البته در حال حاضر ترددها از محور جایگزین اهواز- شوشتر- اندیمشک انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران