شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 140694 | |

علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه برای اجرای طرح ملی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی و همچنین تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر،

مراقبت از اراضی ملی و دولتی در تعطیلات نوروز

 علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه برای اجرای طرح ملی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی و همچنین تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر، سازمان ملی زمین و مسکن همکاری حداکثری خواهد داشت، گفت: از ۲۶ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز، مراقبت از اراضی ملی و دولتی رصد روزانه و پیگیری مداوم خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نبیان واگذاری زمین به گروه‌های هدف، اقشار ویژه و خانواده‌های دارای دو معلول را از برنامه‌های این سازمان در سال آتی برشمرد و افزود: در احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که ۲۰۰ هزار واحد آن توسط شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود، تفاهم‌های لازم بین سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت بازآفرینی شهری انجام شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی سامان دادن به دخل و تصرفات احتمالی و زمین‌خواری در تعطیلات نوروز را از دغدغه‌های سازمان ملی زمین و مسکن خواند و گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال به سر می‌بریم و احتمال دخل و تصرف در اراضی ملی و دولتی در این ایام تشدید می‌شود، به همین منظور یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن به روال سابق حفاظت از اراضی ملی و دولتی را در ایام تعطیل در دستور کار خود قرار داده است. وی تاکید کرد: از استان‌ها می‌خواهیم که در این ایام نهایت همکاری را با یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن داشته باشند و گزارش‌های دریافتی را در اسرع وقت، در اختیار یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن قرار دهند. نبیان تصریح کرد: از ۲۶ اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز، مراقبت از اراضی ملی و دولت به صورت روزانه رصد و این کار پیگیری مداوم خواهد شد. وی یادآور شد: استفاده از شورای حفظ حقوق بیت‌المال می‌تواند به این روند کمک قابل‌توجهی کند. همچنین، هماهنگی با مجموعه یگان انتظامی نیز در دستور کار خواهد بود.

تخریب 470 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات

فرماندار شهرستان شمیرانات از تخریب 470 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات طی یک‌سال گذشته خبر داد که بیش از نیمی از آنها متعلق به افراد غیربومی بود. به گزارش ایسنا، سیاوش شهریور گفت: با توجه به اینکه شهرستان شمیرانات از گذشته برای مردم تهران مرکز تفرجگاهی بوده و همیشه برای خرید ملک و ساخت و ساز مورد توجه قرار داشته است لذا باید برای قانونمند کردن روند ساخت و ساز در این شهرستان تدبیر مناسبی در نظر گرفته شود که در این راستا اگر طرح «کاداستر» اجرایی شود، می‌توان از بسیاری تخلفات زمین خواری جلوگیری کرد؛ از سنوات گذشته در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز اتفاقاتی در سطح این شهرستان روی داده که مجوز آنها در سال 80 صادر شده و امروز افراد در حال استفاده از این املاک هستند. وی با تاکید بر اینکه در برخوردهای قانونی و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز هیچ مماشات و اغماضی نداشته‌ایم، همچنین اضافه کرد: همواره در تلاش هستیم با هرگونه تخلف در شمیرانات مقابله کنیم، هرچند که مسوول تشخیص و مقابله با تخلف‌ها قوه قضاییه است. شهریور با بیان اینکه برخورد با زمین خواران به‌طور جد در دستور کار است، ادامه داد: از دی ماه سال 1396 تا بهمن ماه امسال ۴۷۰ مورد تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان شمیرانات انجام شده است. به گفته فرماندار شهرستان شمیرانات، بیش از 50 درصد موارد تخریب‌ها متعلق به افراد غیربومی بوده است. وی با تاکید بر اینکه مقابله با تخلفات ساخت و ساز از اولویت‌های فرمانداری شمیرانات است، درباره نوسازی بنا نیز گفت: با توجه به قدمت بناها در شمیرانات، یکی از درخواست‌های شهروندان بومی، نوسازی خانه‌های خودشان است که در بسیاری از این موارد این کار به لحاظ قانون غیرمجاز است اما این خواسته آنها در حال پیگیری است.

پیشنهاد اعتبار ۱۷ میلیارد تومانی برای توسعه دوچرخه‌سواری

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از تصویب حدود ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه دوچرخه‌سواری همگانی در پایتخت خبر داد. به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی از بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران در جلسات علنی شورای شهر تهران در روز یکشنبه خبر داد و اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در بودجه سنواتی سال آینده و در راستای برنامه سوم توسعه شهر تهران به آن توجه شده، موضوع توسعه حمل و نقل عمومی غیرموتوری از جمله دوچرخه‌سواری همگانی است. وی ادامه داد: در برنامه سوم توسعه شهر تهران که نقشه راه شهرداری تهران در پنج‌سال آینده خواهد بود، موضوع توجه به دوچرخه‌سواری به عنوان یک حمل و نقل پاک مورد توجه و تاکید قرار گرفته و شهرداری مکلف شده تا در زمینه ایجاد بسترهای لازم و نیز فرهنگسازی عمومی در این خصوص اقدام کند. به گفته اشرفی، در بودجه پیشنهادی سال آینده در مجموع ۱۶ میلیارد و 95 میلیون تومان اعتبار برای روان‌سازی عبور و مرور وسایل نقلیه غیرموتوری پیشنهاد شده است که در همین رابطه، ۱۳ میلیارد تومان از این اعتبار برای احداث و تجهیز معابر ویژه دوچرخه و ۳ میلیارد تومان نیز برای بهسازی و مرمت معابر موجود پیشنهاد شده است. اشرفی اضافه کرد: همچنین حدود ۶00 میلیون تومان نیز برای توسعه نگهداری تجهیزات سامانه‌های مرتبط با دوچرخه در نظر گرفته شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران