شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137661 | |

گروه راه و شهرسازی|علی خاوری دانشور، مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان درخصوص تاثیرات افزایش قیمت مصالح ساختمانی برکاربرد مصالح بی‌کیفیت و غیراستاندارد گفت:

گروه راه و شهرسازی|علی خاوری دانشور، مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان درخصوص تاثیرات افزایش قیمت مصالح ساختمانی برکاربرد مصالح بی‌کیفیت و غیراستاندارد گفت: همواره و حتی در مواقعی که قیمت مصالح ساختمانی ارزان بوده، این مشکلات وجود داشته و کاربرد اینگونه مصالح در دوره‌های مختلف شاید شدت و ضعف داشته است.

علی خاوری دانشور افزود: فرضا تا چند سال قبل، هر فردی با هر شغلی اقدام به تولید مصالحی مثل تیرچه یا فوم سقفی می‌کرد و در بازار عرضه می‌کرد. وی با بیان اینکه مشکل صنعت ساختمان تنها ورود مصالح غیراستاندارد به این حوزه نیست، ادامه داد: این مشکل تنها در حوزه مصالح ساختمانی وجود ندارد، بلکه در بخش صنعت ساختمان هر فردی با هر حرفه‌ای سازنده ساختمان شده است و به همین دلیل فعالیت افراد غیرمتخصص صرفا در بخش مصالح ساختمانی قابل مشاهده نیست. خاوری دانشور ادامه داد: البته وقتی قیمت اجناس و کالاهای ساختمانی به صورت غیرمعقول و غیرمتعارف بالا می‌رود، شاید بازار مصالح ساختمانی تقلبی بطور طبیعی گرم‌تر شود. یعنی برخی از سازندگان مسکن تعهدی نسبت به کاربرد مصالح باکیفیت نداشته باشند و تنها برای اینکه بتوانند واحدهای ساخته شده را به بازار عرضه کنند و راحت‌تر بفروشند، توجهی به این موضوعات نکنند و از مصالح و کالاهای نامرغوب استفاده کنند. وی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها در این حوزه تصریح کرد: البته نباید فراموش کرد که در این بازار آشفته با این همه تنوع در حوزه محصولات و مصالح ساختمانی، نظارت بسیار سخت شده است؛ اما به هر حال ما باید به این سمت و سو حرکت کنیم و مردم هم باید ما را در این مسیر کمک کند و اجناس و مصالح بی‌کیفیت و ارزان خریداری نکنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران