شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اجرای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران از ابتدای سال آینده گفت:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اجرای برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران از ابتدای سال آینده گفت: 500 پیشنهاد اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بازآرایی برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی در تشریح روند بازآرایی برنامه 5 ساله سوم شهر تهران گفت: در دو ماهی که مسوولیت‌ این معاونت را بر عهده گرفتم، شورا تکلیف کرده بود که احکام برنامه سوم بازآرایی شود؛ لذا تلاش معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران این بود که برنامه‌ای در خور شورا و شهرداری تهران، ارایه کند که در این مسیر از همراهی کارکنان وبدنه‌ شهرداری تهران بهره گرفتیم و توانستیم این کار را در معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه سه شنبه هفته گذشته نیز نسخه‌ بازآرایی شده به کمیسیون تلفیق شورا ارایه شد، افزود: پس از بررسی این برنامه در کمیسیون‌های تخصصی برابر برنامه زمان‌بندی شده‌ای که شورا ارایه خواهد کرد برنامه پنج ساله سوم شهر تهران نهایتا در صحن علنی به تصویب خواهد رسید و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

اشرفی ادامه داد: برنامه سوم شهری تهران به نام تهران و نه صرفا شهر تهران خواهد بود. به صورت کلی چندین ایراد توسط شورا در این برنامه گفته شده بود که ما موظف به اصلاح آن بودیم که یکی از این موارد پیوستگی برنامه با احکام بالا دستی شهر تهران بود.

وی با اشاره به اینکه شورا برنامه شهر تهران را از معاونت برنامه‌ریزی خواسته بود و نه برنامه شهرداری افزود: اعضای شورای شهر تهران، 500 پیشنهاد در مورد احکام لایحه اولیه‌ ارایه شده به شورا داده بودند که همه این پیشنهادات توسط ما مورد بررسی قرار گرفت.

اشرفی درباره اصلاحیه لایحه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران تاکید کرد: این لایحه که در معاونت سابق برنامه‌ریزی تهیه شده بود با درنظر گرفتن 500 پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران، مورد بازآرایی قرار گرفت و تغییرات لازم در آن اعمال شد. در بازآرایی لایحه برنامه 5 ساله سوم به مواردی ازجمله سند چشم‌انداز شهر تهران، تطبیق قوانین و مقررات اجرایی برنامه با اسناد بالا دستی از جمله مصوبات مجلس شورای اسلامی و هیات دولت توجه ویژه‌ای شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: لایحه برنامه 5 ساله سوم، با برنامه ششم توسعه استان تهران تطبیق داشته و امیدواریم این برنامه با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها وسازمان‌ها اجرایی شود. ما در شرایطی در شهرداری تهران قرار داریم که با انبوه بدهی مواجه هستیم و در بحث درآمدهای پایدار نیز مشکلات بسیاری داریم. امیدواریم بتوانیم با همکاری سایر بخش‌ها و دستگاه‌ها اقدام موثری در تأمین درآمدهای پایدار داشته باشیم.

اشرفی تصریح کرد: در بودجه سال آینده تأمین منابع مالی تاکید ویژه‌ای دارد؛ لذا تلاش خواهیم کرد مطالبات شهرداری را از دولت اخذ کنیم؛ البته این موضوعی است که در دوره گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته و در واقع شهرداری تلاشی برای اخذ مطالبات خود از دولت نداشته است. چرا که در دوره‌های گذشته شهراری تهران از مسیر تراکم فروشی، درآمد بسیار زیادی داشته است.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در این دوره آن را دنبال خواهیم کرد تامین منابع پایدار است که یکی از آنها اخذ مالیات بر ارزش افزوده است .

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران