شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133386 | |

معاون نظارت شورای شهر تهران از قرائت گزارش شناسایی و بازپس‌گیری املاک شهرداری در شورای شهر خبرداد.

شناسایی ۲۰۰۰ ملک شهرداری واگذار شده به غیر

معاون نظارت شورای شهر تهران از قرائت گزارش شناسایی و بازپس‌گیری املاک شهرداری در شورای شهر خبرداد.

به گزارش ایسنا، افشین حبیب‌زاده در مورد آخرین وضعیت باز پس‌گیری املاک شهرداری تهران که حق بهره‌برداری از آنها به افراد غیر سپرده شده است، گفت: در ابتدای آغاز بکار شورای شهر پنجم، در مصوبه‌ای به شهرداری تهران ابلاغ کردیم که در مورد املاکی که به دیگران واگذار کرده است، گزارشی ارایه کند.

وی با بیان اینکه در بررسی‌های اولیه مشخص شد که بدون رعایت ضوابط بهره‌برداری، صدها ملک با ارزش‌ در مناطق مختلف به افراد غیر سپرده شده است افزود: سازمان املاک شهرداری تهران مامور شد تا گزارشی از وضعیت املاکی که حق بهره‌برداری از آنها به افراد غیر سپره شده است، تهیه کند.

معاون نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس آخرین بررسی‌های انجام شده توسط شهرداری تهران تاکنون حدود ۲۰۰۰ ملک شناسایی شده که حق بهره‌برداری از آن به افراد غیر سپرده شده است، گفت: براساس مصوبه شورای شهر، سازمان املاک باید تمام املاکی را که به طرق مختلف به افراد غیر واگذارشده، شناسایی کند و به صحن آورده و برای همه آنها از شورا مجوز واگذاری بگیرد.

وی افزود: در مورد تعداد احکام صادره برای باز‌پس‌گیری املاک واگذار شده، عدد دقیقی ندارم اما از سازمان املاک درخواست کردیم گزارش دقیقی را در مورد شناسایی و بازپس‌گیری املاک واگذاری شده، در صحن شورا ارایه دهد.

بوستان زلزله در پایتخت احداث می‌شود

جانمایی بوستان زلزله در مجاور پارک جنگلی چیتگر انجام شده و به‌زودی این بوستان در تهران احداث می‌شود.

به گزارش فارس، جانمایی بوستان زلزله در مجاور پارک جنگلی چیتگر انجام شد و به زودی این بوستان در تهران احداث می‌شود. با احداث این بوستان آموزشی درصد سطح آگاهی شهروندان در مورد زلزله افزایش می‌یابد و این بوستان به عنوان اولین بوستان زلزله در خاورمیانه به پیشنهاد و ایده شهردار منطقه 22 ایجاد می‌شود.

این بوستان با بستر کاملا علمی، آموزشی و تخصصی ساخته خواهد شد و ارایه آموزش‌های امدادی زلزله به کودکان، نوجوانان و سایر لایه‌های سنی در قالب بازی، تفریح و سرگرمی صورت خواهد پذیرفت.

افتتاح کارخانه تولید مصالح ساختمانی از نخاله

شهردار تهران از افتتاح کارخانه تولید مصالح ساختمانی از نخاله در هفته جاری خبر داد.

به گزارش فارس، محمدعلی افشانی دیروز در مراسم بهره‌برداری از 4 پروژه عمرانی شهر تهران اظهار کرد: برای افتتاح پروژه‌ها درخواست کردم که افتتاح رسمی و سخنرانی نگذارند.

وی گفت: ‌امروز 4 پروژه زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام (ره)، پل دور برگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا (ع)، ایمن سازی پل‌های تقاطع بزرگراه شهید خرازی با رودخانه وردآورد و مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با بلوار مدیریت افتتاح شد.این پروژه‌ها می‌تواند در تردد شهروندان تاثیر بهتری داشته باشد و ما اجازه نخواهیم داد که در پروژه‌هایی که آماده افتتاح است، تاخیری داشته باشیم.

افشانی گفت: زیرگذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام موجب روانسازی و کاهش ترافیک در شهر می‌شود و نبود این پروژه مشکلات زیادی برای شهروندان در این محدوده ایجاد کرده بود و در گذشته ورودی جنوب به شمال کار بسیار دشواری بود.پروژه زیر گذر جنوب به جنوب بزرگراه یادگار امام غریب به 12 میلیارد تومان هزینه داشته است.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح پل دوربرگردان غرب به غرب بزرگراه امام رضا (ع) گفت: در این محدوده ترافیک سنگینی وجود داشت و احداث این روگذر در روانسازی ترافیک بسیار تاثیرگذار است.

افشانی درباره مقاوم سازی و بهسازی پل‌های شهر تهران گفت: سیلی که در مازندران آمد و موجب تخریب پل‌ها شد به دلیل عدم نگهداری پل‌ها این حادثه اتفاق افتاد.روز دوشنبه مهم‌ترین پروژه شهر در حوزه پسماند افتتاح می‌شود که کارخانه‌ای تبدیل به نخاله به مصالح ساختمانی است که 3 هزار و 300 تن در روز ظرفیت تولید مصالح ساختمانی را دارد.کارخانه دیگری با 6 هزار و 600 تن در روز مراحل احداث و افتتاح آن در حال انجام است که در مجموع بتوانیم روزانه از نخاله‌ها 10 هزار تن مصالح ساختمانی تولید کنیم.

افشانی درباره کمربند سبز شهر تهران نیز اظهار داشت: این کمربند حدود 25 کیلومتر است و در حال حاضر کمربند سبز شمال تهران آماده بهره‌برداری است و با استفاده از سیستم قطره‌ای آبیاری می‌شود و در آذر ماه درختان 3 تا 5 ساله در کمربند سبز شمالی تهران کاشته خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران