شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132881 | |

لایحه پیشنهادی برنامه سوم توسعه شهر تهران در حالی در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران بررسی شد

لایحه پیشنهادی برنامه سوم توسعه شهر تهران در حالی در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران بررسی شد که رئیس این کمیسیون از مهلت سه هفته‌ای شورا به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران برای بازآرایی و استانداردسازی احکام برنامه خبر داد.

به گزارش تسنیم، جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران،سکینه اشرفی معاون شهردار تهران ،محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار و کارشناسان حوزه عمران و حمل و نقل برگزار شد.

سکینه اشرفی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به برخی اصلاحات کمیسیون‌های تخصصی شورا در احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران، گفت: هم در بحث تعداد احکام و هم در بحث محتوای احکام باید یک تلخیص و استانداردسازی صورت بگیرد و بخشی از آنچه که در احکام آمده، به پیوست‌های اجرایی منتقل شود.

اشرفی اضافه کرد: البته دغدغه اعضا و کارشناسان شورا در خصوص نحوه اجرای احکام قابل درک است ولی باید به این نکته نیز توجه کرد که احکام نباید حاوی مسائل ریز اجرایی باشد و روند استانداردسازی و تلخیص احکام در فرآیند بازآرایی برنامه سوم، در معاونت برنامه‌ریزی شهرداری در حال پیگیری است.

رئیس شورای شهر تهران هم در این جلسه گفت: احکام پیشنهادی که در کمیسیون‌ها به برنامه اضافه می‌شود، باید ناظر به کلیات بوده و معنای واقعی حکم را داشته باشد؛ جزئیات باید در برنامه‌ها و در قالب پروژه‌ها بیاید و اعضای شورا به این مسائل توجه داشته باشند. همچنین احکامی که پیشنهاد می‌شود باید بررسی شود که در برنامه اول و دوم توسعه آیا ردپایی از آن وجود داشته یا نه و اگر حکم مشابهی در آن برنامه‌ها بوده، باید بررسی شود که چقدر اجرایی شده است.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر هم در این جلسه، از مهلت سه هفته‌ای شورا به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری برای بازآرایی برنامه سوم خبر داد وگفت: برای پرهیز از موازی‌کاری، لازم است که جلسات مشترک بین کارشناسان شورا و معاونت شهرداری برگزار شود تا کار تلخیص و استانداردسازی برنامه، به صورت همزمان انجام شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران