شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132801 | |

وزیر راه و شهرسازی از پایان عملیات چهار خطه کردن ایلام - مهران تا پایان سال خبر داد و گفت: چهار خطه کردن محور مهران - نجف در دستور کار دولت‌های ایران و عراق است.

وزیر راه و شهرسازی از پایان عملیات چهار خطه کردن ایلام - مهران تا پایان سال خبر داد و گفت: چهار خطه کردن محور مهران - نجف در دستور کار دولت‌های ایران و عراق است.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: توسعه راه‌ها و راه‌آهن از کشور به سمت عراق برای توسعه زیرساخت‌ها در دستور کار دولت قرار دارد. طرح‌های مختلف ریلی و راه‌های مختلفی برای اتصال به عراق پیش‌بینی کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: زیرساخت‌هایی برای تسهیل تردد زوار اربعین بطور جدی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است.اسلامی ادامه داد: توسعه راه‌های استان ایلام به منظور خدمات‌دهی بیشتر به زوار قطعا انجام می‌شود و هم‌اکنون 4 خطه کردن محور ایلام - مهران در مراحل پایانی است و تا پایان سال به سرانجام می‌رسد و این طرح مشکلی در تامین اعتبارات ندارد.

در رویدادی دیگر، مدیر روابط عمومی سازمان هوانوردی کشوری خبرداد: ایران و عراق برای افزایش سطح همکاری‌های خود در زمینه هوانوردی، تفاهمنامه‌ای را امضا کردند.به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده اظهارکرد: دراین یادداشت تفاهم علاوه بر افزایش پروازهای برنامه‌ای از 91 پرواز به 120 پرواز هفتگی بین دو کشور، موضوعاتی نظیر تعامل و همکاری در حوزه‌های آموزش، ایمنی پرواز، ممیزی‌های مستمر ایکائو و ناوبری هوایی مورد توافق و تفاهم طرفین قرار گرفت. او افزود: این یادداشت تفاهم توسط «مرتضی دهقان» معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هوانوردی کشوری ایران و «علی خلیل ابراهیم» رییس سازمان هواپیمایی کشوری عراق به امضا رسید.جعفرزاده تصریح کرد: همچنین در جریان سفر هیات سازمان هواپیمایی کشوری ایران به عراق، دو سند تبادل ترافیک هوایی بین دو کشور و همکاری در زمینه جست‌وجو و نجات امضاء شد و از نحوه خدمات رسانی به پروازها و مسافران ایرانی در فرودگاه نجف بازدید و با مسوولان فرودگاه مذکور مذاکراتی در خصوص افزایش سطح خدمات انجام شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران