شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132636 | |

نتایج یک نظرسنجی از شهروندان تهرانی نشان می‌دهد که با گذشت زمان، میزان رضایتمندی از طرح ترافیک جدید به میزان قابل توجهی افزایش داشته

افزایش رضایت‌مندی از طرح جدید ترافیک

نتایج یک نظرسنجی از شهروندان تهرانی نشان می‌دهد که با گذشت زمان، میزان رضایتمندی از طرح ترافیک جدید به میزان قابل توجهی افزایش داشته و همچنین این طرح توانسته است بر کاهش استفاده از خودروی شخصی اثر مثبتی بگذارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در یک نظرسنجی که توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران به عنوان یکی از معتبرترین نهادهای نظرسنجی دانشگاهی انجام شده و در آن ترددکنندگان با خودروی شخصی به محدوده طرح ترافیک مورد پرسش قرار گرفته‌اند، تغییرات قابل توجهی نسبت به نظرسنجی پیشین که سه ماه قبل از آن انجام شد، دیده می‌شود.

بر اساس یافته‌های این نظرسنجی، نسبت شهروندانی که از طرح ترافیک جدید ابراز رضایت کرده‌اند، در عرض سه ماه از ۳۶.۴ درصد به ۶۸.۶ درصد رسیده است. میزان رضایتمندی در اکثریت شهروندان که از مجوز عادی روزانه استفاده می‌کنند، بیشتر بوده و در مقابل، بین کسانی که از سهمیه استفاده می‌کردند و اکنون باید هزینه طرح را با قیمت عادی پرداخت کنند، شاهد رضایتمندی کمتری هستیم.

وقتی از پاسخگویان پرسیده شده که بعد از اجرای طرح ترافیک جدید میزان استفاده آنها از خودروی شخصی نسبت به سال گذشته چه تغییری داشته است، ۲۲.۴ درصد خیلی کمتر، ۱۶.۳ درصد کمتر، ۴۸.۴ درصد به همان اندازه، ۵.۳ درصد بیشتر و ۷ درصد خیلی بیشتر را انتخاب کرده‌اند. بدین‌ترتیب در ۱۲.۳ درصد پاسخگویان شاهد افزایش و در ۳۸.۷ درصد شاهد کاهش استفاده از خودروی شخصی هستیم.یافته‌های نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که نسبت به نظرسنجی سه ماه قبل، نسبت کسانی که معتقدند امسال خرید مجوز طرح ترافیک راحت‌تر از سال قبل شده، از ۲۱ درصد به ۳۱.۴ درصد رسیده است و در عین حال هنوز ۴۷.۲ درصد معتقدند خرید مجوز در شیوه جدید اجرای طرح ترافیک، سخت‌تر از قبل شده است. اما این میزان کمتر از سه ماه قبل است که ۶۴.۴ درصد معتقد به سخت‌تر بودن خرید مجوز در طرح ترافیک جدید بوده‌اند.در نظرسنجی اخیر، تعداد کسانی که قائل به کاهش ترافیک با اجرای طرح جدید بودند، ۳۴.۸ درصد بوده و قائلان به افزایش ترافیک ۱۳.۵ درصد پاسخگویان بودند. این میزان‌ها در نظرسنجی سه ماه قبل به ترتیب ۳۳.۶ و ۱۷.۶ درصد بود که نشان می‌دهد با گذشت سه ماه دیگر از اجرای طرح ترافیک، احساس عمومی نسبت به تاثیر طرح جدید بر کاهش ترافیک، مثبت بوده است.

بر اساس یافته‌های نظرسنجی اخیر، ۴۳.۸ درصد از پاسخگویان به انگیزه دریافت تخفیف بیشتر ترغیب ‌شده‌اند که برای دریافت معاینه فنی برتر به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، که 90 درصد آنها موفق به دریافت معاینه فنی برتر شده‌اند.

40 درصد از بین پاسخگویان این نظرسنجی گفته‌اند از اپلیکیشن «تهران من» استفاده می‌کنند که ۶۰.۸ درصد ایشان از اپلیکیشن ابراز رضایت و ۳۷.۲ درصد ابراز نارضایتی کرده‌اند. از بین ۶۰ درصدی که گفته‌اند از این اپلیکیشن روی تلفن همراه خود استفاده نمی‌کنند، ۶۰.۹ درصد از وجود آن بی‌اطلاع بوده‌اند، ۲۵.۱ تمایلی به استفاده نداشته‌اند و ۱۲.۴ درصد گفته‌اند کلا از اپلیکیشن استفاده نمی‌کنند.

کاهش ۱۵ درجه‌ای دما در مناطق شمالی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی روند فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور طی روزهای 6 و ۷ آبان از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما در شمال و شمال شرق کشور و کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شرق کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی امروز (۶ آبان ماه) بارش باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید در نواحی شمال شرقی کشور شامل استان‌های خراسان رضوی و برخی نقاط خراسان شمالی، در دامنه‌های شمالی البرز در گیلان، مازندران و گلستان، در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، قم، مرکزی و سمنان، در نواحی جنوبی کشور در هرمزگان و جنوب فارس و در نواحی مرکزی کشور در استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امروز برای ارتفاعات البرز و خراسان شمالی بارش برف انتظار می‌رود، تاکید کرد: فردا کاهش دمای ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما برای شمال و شمال شرق کشور و کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا دریای خزر و نواحی غربی خلیج فارس به‌ویژه سواحل خوزستان و بوشهر مواج و طولانی خواهد شد، گفت: ‌فردا (۷ آبان ماه) بارش با شدت کمتر در شمال شرق کشور در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی همچنین در برخی نقاط اصفهان، یزد، کرمان، جنوب فارس و هرمزگان به‌صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید فعال خواهد بود و در روز دوشنبه (7 آبان ماه) در نواحی مرکزی و شرقی تنگه هرمز و دریای عمان مواج و توفانی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به شرایط آب و هوایی تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز (۶ آبان ماه) ابری همراه با کاهش دما و مه صبحگاهی، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۴ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۷ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۱۶ و ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران