شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131030 | |

مدیرکل دفتر شهرداری تهران طی بخشنامه‌ای به سه معاون شهردار اعلام کرد با تشکیل کارگروهی، علل و عوامل کاهش محسوس درآمدهای شهرداری را بررسی کنند.

بررسی افت درآمدها در دستور کار شهرداری

مدیرکل دفتر شهرداری تهران طی بخشنامه‌ای به سه معاون شهردار اعلام کرد با تشکیل کارگروهی، علل و عوامل کاهش محسوس درآمدهای شهرداری را بررسی کنند.

به گزارش مهر، هفته گذشته اعضای شورای شهر تهران هشدارهایی در خصوص کاهش قابل توجه درآمدهای شهرداری تهران دادند. مجید فراهانی هشدار داده بود اگر همین رویه ادامه پیدا کند، ۳۰درصد درآمدهای شهرداری محقق نخواهد شد. در پی این هشدارها، در بخشنامه ای که به امضای سیدعلی اسماعیلی فرد، مدیرکل دفتر شهردار تهران رسیده است، خطاب به زریر نگین تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری، حجت میرزایی معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران و پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری اعلام شده با توجه به شرایط نامساعد شهرداری تهران و تدابیر و دستورات شهردار و اهتمام ویژه به کسب درآمد از محل ظرفیت های قانونی، گزارش های دریافتی بیانگر کاهش محسوس در روند تحقق درآمدهای پیش بینی شده است. در ادامه بخشنامه آمده است: مقتضی است کارگروهی با محوریت معاونت مالی و اقتصاد شهر و با هدف آسیب شناسی و بررسی علل و عوامل کاهش محسوس درآمدها و اتخاذ تدابیر لازم با استفاده از همه ظرفیت های موجود و بهره گیری از نظرات مدیران، کارشناسان و اندیشمندان تشکیل شود و نتایج حاصله حداکثر ظرف دوهفته کاری برای استحضار شهردار ارسال شود. این بخشنامه علاوه بر این سه معاونت به سایر شهرداران مناطق، مدیران کل ستادی، روسا و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه نیز برای بررسی کاهش درآمدها و ارائه راهکارهای اصلاحی به معاونت مالی و اقتصاد شهری نیز ارسال شده است.

دمای پایتخت  10  درجه کاهش می یابد

اداره کل هواشناسی استان تهران پیش بینی کرد که در روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوای استان 10 درجه کاهش می یابد. به گزارش ایرنا، براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت روزهای شنبه و یکشنبه به‌ترتیب  (14، 25) و (12، 20) درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود. همچنین براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی از روز صبح امروز تا عصر یکشنبه آسمان ابری گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود که لازم به ذکر است با ریزش هوای سرد از عرضه ای بالاتر روزهای شنبه و یکشنبه کاهش محسوس دما در سطح استان تهران خواهیم داشت.

براین اساس از این رو بارش در ارتفاعات به صورت برف و باران خواهد بود و در مناطق مستعد رخداد تگرگ دور از انتظار نیست و همچنین پیشینه بارش از اواخر وقت شنبه تا صبح یکشنبه گزارش شده است.

جابه جایی بیش از ۱۴ میلیون مسافر با مترو در هفته اول مهر

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: براساس آمار موجود بیش از ۱۴میلیون مسافر در هفته اول مهر ماه ۹۷ با استفاده از مترو جابه‌جا شدند.

به گزارش ایلنا، فرنوش نوبخت افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همواره سعی کرده است با استفاده از حداکثر ظرفیت و امکانات موجود بهترین سرویس دهی را به شهروندان و مسافران مترو داشته باشد.

وی اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش رفت و آمد‌ها در هفته اول مهر ماه، متروی تهران و حومه به‌منظور تسهیل تردد شهروندان با حداکثر توان خود برای سرویس‌دهی مناسب، به بیش از ۱۴ میلیون ۴۱۹ هزار و ۹۶۲ مسافر در این بازه زمانی یک هفته‌ای سرویس دهی کرد.این میزان جابه‌جایی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته رشد ۲درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران وحومه همچنین بیان داشت: ثبت این تعداد سفر در هفته اول مهر ماه ۹۷ در مقایسه با هفته اول شهریور ماه سال جاری هم حکایت از رشد نزدیک به ۱۰ درصد در جابه‌جایی مسافر با خطوط مترو دارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران