شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130278 | |

تفاهم‌نامه همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا با حضور مسوولان حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور امضاء شد.

امضای تفاهم‌نامه ‌حمل‌ونقلی بین ایران وایتالیا

تفاهم‌نامه همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا با حضور مسوولان حمل و نقلی و ترانزیتی دو کشور امضاء شد. مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی این سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در سومین نشست کارگروه مشترک حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای ایران و ایتالیا، موارد متعددی در زمینه تردد رانندگان، ناوگان ترانزیتی و تعداد پروانه‌های مورد مبادله سالانه، عوارض بین دو کشور، مشکلات گمرکی، ملاحظات بارگیری به کشور ثالث و... توافقاتی کسب شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، نفیسی اظهار کرد: در این جلسه درخصوص برگزاری نشست مشترکی بین سفارت ایتالیا در تهران، با هدف یافتن راه‌حل‌های مناسب در ارتباط با صدور روادید رانندگان کامیون‌های بین‌المللی عازم به قلمرو ایتالیا، توافق‌های لازم انجام شود. مدیرکل دفتر ترانریت و حمل و نقل بین‌المللی گفت: در ارتباط با گسترش حوزه همکاری به دیگر زمینه‌های مرتبط با حمل‌ونقل جاده‌ای و راهداری از جمله سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند (ITS)، ایمنی جاده‌ای، راهداری، برنامه‌های آموزشی و دیگر حوزه‌های حمل‌ونقل و ارایه تجارب موفق بین‌المللی در زمینه‌های ذی‌ربط پیشنهادهای لازم از سوی طرف ایرانی و به همراه طرح‌ همکاری پیشنهادی به طرف ایتالیایی تحویل شد. نفیسی ادامه داد: طرف ایرانی برای توسعه مسیرهای اتوبوسرانی موردی بین دو کشور اعلام آمادگی کرد و همچنین طرفین با تاکید بر ضرورت ارتقای همکاری‌های گردشگری زمینی، درخصوص جزئیات مسائل حمل‌ونقلی ذی‌ربط، ایجاد یک بنیان مناسب برای تسهیل تردد ناوگان تبادل نظر کردند.

ممنوعیت تردد خودروهای حمل کالا در دهه اول مهر

شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران از اعمال محدودیت تردد در عبور و مرور خودروهای حمل کالا از ابتدای مهر ماه به مدت 11 روز خبر داد.

به گزارش ایسنا، در مصوبه اخیر این شورا آمده است؛ با توجه به فرارسیدن سال جدید تحصیلی و لزوم مدیریت تقاضای سفر و کاهش زمان تأخیر ناشی از ترافیک سنگین ابتدای مهرماه، بدین وسیله اعلام می دارد تردد انواع ناوگان پخش کالا در شهر تهران از اول لغایت یازدهم مهرماه 97 به غیر از روزهای پنج‌شنبه و جمعه، از ساعت 6 تا 9 صبح ممنوع است.در ادامه مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران نیز اعلام شده است که این محدودیت توسط دوربین های نظارت تصویری و عوامل پلیس راهور تهران بزرگ کنترل و درصورت تخلف جریمه ورود ممنوع اعمال خواهد شد.

در پایان این مصوبه نیز از ناوگان حمل و پخش کالا خواسته شده است تا ترتیبی اتخاذ کنند ضمن همکاری و مساعدت در اجرای هرچه بهتر مصوبه ابلاغی و تسهیل در مدیریت ترافیک آغاز سال تحصیلی، نسبت به اطلاع رسانی و نظارت بر اجرای این مصوبه اقدامات لازم انجام شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران