شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130095 | |

یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن تشریح وضعیت صوتی پایتخت طی روزهای اخیر و همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی،

یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن تشریح وضعیت صوتی پایتخت طی روزهای اخیر و همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، از افزایش یک تا دو دسی‌بلی میانگین تراز صوت در تهران در روز نهم و دهم محرم(تاسوعا و عاشورای حسینی) به دلیل حضور مردم در مراسم عزاداری خبر داد.

به گزارش ایسنا الهام کریمی، درباره وضعیت میانگین تراز صوت تهران در روزهای ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ شهریور ماه که هم‌زمان با ایام عزاداری و تاسوعا و عاشورای حسینی بود، گفت: طبق نتایج ثبت شده توسط ایستگاه‌های سنجش صوت شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین تراز صوت در روز چهارشنبه (تاسوعای حسینی) از ساعت ۱۰ الی ۱۳ ظهر، با توجه به حرکت دسته‌های عزاداری روند افزایشی داشته و به ترتیب 69.46؛ 71.84؛ 71.76 و 72.54 دسی‌بل بود. شدت صوت در این روز نسبت به روز قبل سه‌شنبه (هشتم محرم) حدود یک تا دو دسی‌بل افزایش را نشان داد.

کریمی ادامه داد: در روز چهارشنبه (تاسوعای حسینی) از ساعت ۱۳ به بعد میانگین تراز صوت در تهران روند کاهشی داشت و اوایل شب دوباره روند افزایشی یافت، تا جایی که در ساعات ۲۳ میانگین تراز صوت به 74.21 دسی‌بل رسید.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران