شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129154 | |

سند مخاطرات غیر سازه‌ای 1350 مدرسه در سطح شهر تهران در اجرای طرح مدرسه آماده شامل توصیه‌های ایمنی برای کاهش مخاطرات به منظور عملیاتی شدن و اجرای آن در مدارس به شهرداران مناطق و اداره کل آموزش و پرورش

٢٤درصد مدارس تهران

در وضعیت قرمز قرار دارند

سند مخاطرات غیر سازه‌ای 1350 مدرسه در سطح شهر تهران در اجرای طرح مدرسه آماده شامل توصیه‌های ایمنی برای کاهش مخاطرات به منظور عملیاتی شدن و اجرای آن در مدارس به شهرداران مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ابلاغ شد. به گزارش ایلنا، احمد صادقی، رییس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران درباره اجرای این طرح گفت: طرح مدرسه آماده با هدف افزایش آمادگی و ایمنی مدارس شهر تهران در مواجهه با حوادث اجرا می‌شود که طی آن تاکنون مخاطرات غیرسازه‌ای 1350 مدرسه ارزیابی و برنامه کاهش آن ارایه شده است. وی افزود: سند مخاطرات مدارس با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، در قالب چک لیست ایمنی و بر اساس بازدیدهای میدانی از بخش‌های مختلف مدارس تهیه شده است. صادقی با تشریح بخش‌های مختلف این طرح گفت: اطلاعات جمع آوری شده در سامانه «مدرسه آماده» وارد شده و براساس امتیاز به دست آمده، هر یک از مدارس در یکی از سه سطح قرمز (دارای خطرپذیری بالا)، زرد (خطرپذیری متوسط) و سبز (خطرپذیری پایین) قرار گرفته‌اند. همچنین طرح کاهش مخاطرات هر مدرسه در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین و به مدارس ارایه می‌شود تا از طریق راهکارها و توصیه‌های این برنامه، مسوولان مدارس، بتوانند نسبت به کاهش خطرپذیری مدارس اقدام و شناسنامه ایمنی دریافت نمایند. رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: این طرح از ابتدای سال 94 تا پایان مرداد 97 در 1350 مدرسه اجرا شده است که تا پایان سال بررسی شرایط تمامی مدارس به اتمام می‌رسد. وی گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از مدرسه‌های شهر تهران که مورد ارزیابی مخاطرات غیر سازه‌ای قرار گرفته است. ١٩ درصد مدارس در وضعیت سبز، ٥٧درصد در وضعیت زرد و ٢٤درصد در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند.

ممنوعیت موقت تردد صبحگاهی وانت و کامیونت

با مصوبه شورای ترافیک شهر تهران، تردد هرگونه وانت و کامیونت از اول تا یازدهم مهر ماه در ساعاتی از روز ممنوع شد. به گزارش تسنیم، شورای ترافیک تهران، همزمان با آغاز بازگشایی مدارس و به منظور کاهش ترافیک صبحگاهی، محدودیت‌های ترافیکی برای معابر تهران در برخی ساعات روز، در نظر گرفت.براساس این گزارش از اول تا 11 مهر ورود و تردد وانت‌بارها و کامیونت‌های توزیع کالا در تمام معابر سطح شهر تهران از ساعت 6 تا 9 صبح ممنوع است. لازم به ذکر است که این مصوبه در روزهای پنجشنبه و جمعه اجرایی نخواهد شد و ممنوعیت مذکور در روزهای پنجشنبه و جمعه اعمال نمی‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران