شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128293 | |

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از درخواست قطری‌ها برای افزایش تردد خطوط کشتیرانی بین بنادر بوشهر و حمد خبر داد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از درخواست قطری‌ها برای افزایش تردد خطوط کشتیرانی بین بنادر بوشهر و حمد خبر داد.

به گزارش تسنیم، هادی حق شناس با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با هیئت عالیرتبه وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر برای توسعه روابط حمل و نقلی با ایران، اظهار کرد: قطری‌ها پیش از تحریم های صورت گرفته از سوی عربستان و امارات کالای خود را از این کشورها تامین می کردند حال درخواست کرده‌اند که تردد خطوط دریایی بین ایران و قطر افزایش یابد تا تجارت دو کشور تقویت شود. وی ادامه داد: با توجه به اینکه قطری‌ها از سوی امارات و عربستان سعودی در تحریم هستند، به آنها اعلام کردیم از بندر بوشهر می توانیم کالاهای شما را صادر یا وارد کنیم. در حال حاضر بخشی از این اتفاق رخ داده و به‌طور مشخص بخشی از محصولات کشاورزی از بنادر بوشهر به بندر حمد قطر ترانزیت می شود.

وی با بیان اینکه به لحاظ خطوط کشتیرانی و عبور کشتی بین دو بندر هیچ مشکلی وجود ندارد، تاکید کرد: کالاهای ترانزیتی از مقصد ترکیه و سایر کشورهای همجوار نیز می‌توانند از خطوط کشتیرانی مناسب در بندر بوشهر برای حمل کالا به بنادر قطر بهره مند شوند.حق شناس با اشاره به اینکه در ملاقات بین مسوولان دو کشور قطری‌ها درخواست کردند بین دو بندر حمد و بوشهر خطوط دریایی فعال شود که عملا این اتفاق نیز رخ داده است، بیان کرد: قبلا هم خطوط دریایی بین بنادر دو کشور فعال بودند اما شرایط فعلی قابل مقایسه با گذشته نیست و شاهد رشد چشمگیر خطوط دریایی بین بنادر ایران و قطر هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران